رمان خارجی

جنگ پیرمرد

(Old mans war)

جان پری در روز تولد 75 سالگی‌اش دو کار کرد: اول به قبر همسرش سر زد، بعد سرباز ارتش شد. خبر خوب: بشر بالاخره سفرهای میان ستاره‌ایش را شروع کرده. خبر بد: سیاره‌های مناسب برای زندگی اندک هستند و نژادهای بیگانه بر سر تصاحب این سیاره‌ها با هم می‌جنگند. در نتیجه ما هم می‌جنگیم؛ هم برای دفاع از زمین و هم برای به چنگ آوردن ملک و املاک سیاره‌ای. جنگ کهکشانی دهه‌هاست که دور از زمین در جریان است: پر از خون و خشونت و خطر. خود زمین آرام است. بخش اعظم منابع بشر در دست «نیروی دفاعی مستعمرات» است. همه می‌دانند که وقتی به سن بازنشستگی برسند، می‌توانند به این نیروها بپیوندند. این نیروها هم جوان‌ها را نمی‌خواهد؛ آدم‌هایی می‌خواهد که آگاهی‌ها و مهارت‌هایی چند دهه زندگی را داشته باشد. وقتی کسی را از زمین ببرند، دیگر هرگز اجازه ندارد برگردد. دو سال در جبهه‌ها خدمت می‌کنید و بعد اگر زنده بمانید می‌توانید در یکی از سیارات مستعمره زندگی کنید. جان پری معامله را قبول می‌کند. اما او هم مثل بقیه ساکنان زمین حتی روحش خبر ندارد در فضا و در این جنگ چه خبر است. چون نبرد واقعی سال‌های نوری آن طرف‌تر از زمین رخ می‌دهد و بسیار سخت‌تر از چیزی است که به تصور کسی در بیاید. اما خود جان پری قرار است به چیزی تبدیل شود که حتی به تصورش هم در نمی‌آید.

9786001821752
۱۳۹۴
۳۵۲ صفحه
۱۷۰ مشاهده
۶ نقل قول
جان اسکالزی
صفحه نویسنده جان اسکالزی
۲ رمان John Scalzi, having declared his absolute boredom with biographies, disappeared in a puff of glitter and lilac scent.

(If you want to contact John, using the mail function here is a really bad way to do it. Go to his site and use the contact information you find there.)
دیگر رمان‌های جان اسکالزی
تیپ اشباح (جنگ پیرمرد 2)
تیپ اشباح (جنگ پیرمرد 2) «تیپ اشباح» لقبِ سربازانِ نیروهای ویژه‌ نیروی دفاعیِ مستعمرات است؛ گروهی از سربازانِ نخبه که از دی ‌ان ‌ایِ مردگان می‌سازند و به بهترین سربازهای ممکن برای سخت‌ترین عملیات‌ها تبدیل‌شان می‌کنند. جوان و سریع و قدرتمندند و به وسواس‌ها و دغدغه‌های ذهنی و اخلاقیِ انسان‌های معمولی مبتلا نیستند. کیهان جای خطرناکی برای بشر است و قرار است از این هم خطرناک‌تر ...
مشاهده تمام رمان های جان اسکالزی
مجموعه‌ها