رمان خارجی

سفر شگفت‌انگیز مرتاضی که در جالباسی آیکیا گیر افتاده بود

(L'extraordinaire voyage du fakir qui etait reste coince dans une armoire ikea)

این که از کشور جهان چندمی‌ات بیرون بزنی برای خرید در پاریس، این که پول خرید را از کمک‌های مردمی گرفته باشی، این که مردم و خودت لحظه‌شماری کنید برای بازگشت، این که در پاریس اتفاق‌هایی پیش‌بینی نشدنی بیفتد و ناچار سر از بریتانیا و اسپانیا و کشورهای درجه یک دیگر درآوری، سرانجام این که با چند مهاجر غیرقانونی همسفر شوی و... . این‌ها همه نمادند، نمادهایی که نویسنده با چیره‌دستی انتخاب و لابه‌لای متن مخفی‌اش کرده تا از فرصت قلم طنزگونه‌اش استفاده کند برای خوانده شدن، برای دیده شدن. برای مخاطبان فرانسوی و بریتانیایی و اسپانیایی و کشورهای دیگر، مرتاض پوئر تولاس در خلال سفر عجیبش برای تمامی مخاطبانش حرف‌ها دارد؛ مخاطبانی که اکنون ماجراهایش را به بیش از سی و هفت زبان در سراسر جهان می‌خوانند.

ققنوس
۹۷۸۶۰۰۲۷۸۳۱۸۹
۱۳۹۶
۲۹۶ صفحه
۴۵ مشاهده
۱ نقل قول
بازی نویسنده را حدس بزن
رومن پوئرتولاس
صفحه نویسنده رومن پوئرتولاس
۲ رمان Romain Puértolas was born in Montpellier and has lived in France, Spain and the U.K., where he has been a DJ, singer-songwriter, language teacher, translator-interpreter and steward. He has been working as a police inspector with the French border service, specialising in document fraud. The Extraordinary Journey of the Fakir... was a #1 bestseller in France and has been sold to 35 countries.
دیگر رمان‌های رومن پوئرتولاس
ناپلئون به جنگ داعش می‌رود
ناپلئون به جنگ داعش می‌رود صیادی که تور ماهیگیری‌اش سنگین شده در فکر صیدی چرب و نرم تورش را بالا می‌کشد اما جای خوراک شبش ناپلئون و اسبش را می‌بیند که در قعر اقیانوس یخ زده و زنده مانده‌اند... بازگشت دوباره امپراطور مصادف می‌شود با ترور هنرمندان فرانسه و رشد هر روزه داعشی‌ها...
مشاهده تمام رمان های رومن پوئرتولاس
مجموعه‌ها