رمان خارجی

مرغان شاخسار طرب

(The thorn birds)

سخن از پرنده‌ایست افسانه‌ای که در تمام زندگیش تنها یک بار می‌خواند. آوایی دلنشین و بی‌همتا. از آن لحظه که آشیانه را ترک می‌‌کند در جستجوی درختی است با شاخه‌های پر خار و تا یافتن از تلاش باز نمی‌ماند. آن‌‌گاه با آوایی جادویی از لا به لای شاخه‌های وحشی درخت پر می‌کشد، اوج می‌گیرد، و بر بلندترین و تیزترین خارتن به تصلیب می‌سپارد. در لحظه واپسین با آوایی دل‌انگیزتر از ترنم کاکلی و بلبل از احتضارش فراتر می‌رود... آوایی طرب‌انگیز که زندگی بهای آن است. چنین است که جهان از حرکت باز می‌ایستد تا گوش فرا دهد و خداوند نیز در آسمان مسرور است، چرا که خوب‌ترین همواره به بهای دردی جانکاه به دست می‌آید... یا لااقل افسانه چنین می‌گوید.

درسا
9789646104273
۱۳۸۷
۷۹۲ صفحه
۱۸۷۸ مشاهده
۱ نقل قول
نسخه‌های دیگر
کالین مکالو
صفحه نویسنده کالین مکالو
۴ رمان کالین مک کالو متولد 1937 استرالیا است. کتاب مرغان شاخسار رطب او بسیار معروف است . این رمان در سال ۱۹۸۳ برای سریال تلویزیونی کوتاهی با نام پرنده خارزار آماده شد .او شوهر و دو فرزند دارد .
دیگر رمان‌های کالین مکالو
پرنده خارزار
پرنده خارزار در افسانه‌ای آمده است که پرنده‌ای تنها 1 بار در عمر خود می‌خواند و چنان شیرین می‌خواند که هیچ آفریده‌ای بر زمین به او نمی‌رسد. از همان دم که از لانه خود بیرون می‌آید در پی آن می‌شود که شاخه‌های پرخاری بیابد و تا آن را نیابد آرام نمی‌گیرد. آن‌گاه هم‌چنان‌‌که در میان شاخه‌های وحشی آواز سر می‌دهد بر درازترین ...
بانوان عمارت میسالونگی
بانوان عمارت میسالونگی
پرندگان خارزار
پرندگان خارزار
مشاهده تمام رمان های کالین مکالو
مجموعه‌ها