رمان خارجی

بعضی‌ها هیچ‌وقت نمی‌فهمن

(Gesammelte werke)

تا اون‌جایی که یادمه من روز نهم ژانویه‌ی 1890 در سمت کارمندی هفته‌نامه‌ی ولت یونه تو برلین به دنیا اومدم. تو یکی از روزنامه‌های محلی نوشته بودن اجدادم بالای درختا می‌شستن و انگشت تو دماغشون می‌کردن. من که خودم آروم و آسوده تو پاریس زندگی می‌کنم، هر روز هم بعد از غذا یه نیم ساعتی با دو تا از رفقا چهار‌برگ بازی می‌کنم که برام زیاد کاری نداره. تو زندگیم فقط یه آرزوی کوچولو دارم و اون اینه که یه بار چشامو وا کنم، ببینم زندونیای سیاسی آلمان و قاضیای اونا جاهاشون با هم عوض شده.

افراز
9789647640725
۱۳۸۸
۹۶ صفحه
۸۲۳ مشاهده
۳ نقل قول
دیگر رمان‌های کورت توخولسکی
خرده‌فرمایش‌های جناب پتر پانتر (داستان کوتاه)
خرده‌فرمایش‌های جناب پتر پانتر (داستان کوتاه) مجموعه حاضر، دربردارنده چند داستان، حکایت، یادداشت، مقاله و شعر طنزآمیز یا در باب طنز از نویسنده آلمانی‌زبان نیمه نخست سده بیستم کورت توخولسکی است.
قصر گریپسهلم
قصر گریپسهلم کورت، نویسنده جوان، به همراه پرنسس‌اش، لیدیا، با قطار عازم سوئد می‌شوند تا تعطیلات تابستانی‌شان را در آنجا سپری کنند. آن‌ها در قصر گریپسهلم، یکی از قلعه‌های باستانی در کنار دریاچه مالار ( در منطقه ماری‌یفرد)، اقامت می‌کنند و به هواخوری، شنا کردن، تفریح و خوش‌گذرانی می‌پردازند؛ ولی ناگهان درگیر ماجرایی می‌شوند که مربوط می‌شود به دختربچه‌ای که در یتیم‌خانه‌ای ...
مشاهده تمام رمان های کورت توخولسکی
مجموعه‌ها