رمان خارجی

بنانا براوا (موز وحشی)

(Banana brava)

آنان دو تن بودند، یکی پیر و دیگری جوان، اما با یک دوستی کمیا‌ب، در جاده‌ای که به سوی معدن‌هایی می‌رفت که گفته می‌شد در آن‌ها یک رگه‌ی باور نکردنی الماس یافت شده است. نه، فقط همین دو تن نبودند، انبوهی از جستجو‌گران سرازیر شده بودند و آنگاه که پای زودتر رسیدن در میان بود جان یک نفر ارزشی نداشت، یک ضربه‌ی چاقو کافی بود. چنین بود که رومائو بهترین دوستش را کشت که چرا فلان پول را به موقع به او نداده است، یا بر سر ژنوووای زیبا و دست‌های مهربانش به سادگی به جان هم می‌افتادند. و از همه بدتر ماجرای هولناک ژوئل بود، روزی که مست بود و با پنج ناشناس به راه افتاد و آنان در جنگل رهایش کردند، یازده روز، بی غذا، و بی دفاع. داستانی تلخ و خشن و بی رحم با شخصیت‌هایی فراموش نشدنی، از نویسنده‌ی توانا‌ی درخت زیبا‌ی من.

قاسم صنعوی
علم
9789644056123
۱۳۸۶
۲۳۴ صفحه
۸۹۱ مشاهده
۰ نقل قول
نسخه‌های دیگر
دیگر رمان‌های ژوزه مارو د واسکونسلوس
خورشید را بیدار کنیم
خورشید را بیدار کنیم در داستان «خورشید را بیدار کنیم» می‌بینیم که زه‌زه در 11 سالگی در خانه پزشکی که سرپرستی او را به عهده گرفته تا تحصیلاتش را به پایان برساند، زندگی می‌کند. ولی در این مرحله نیز زندگی زه‌زه از شیطنت و بازی در آوردن سر دیگران، سرشار است. در این‌جا هم خیال‌پروری رهایش نمی‌کند، باز هم در عالم رویا برای خود ...
بنانا براوا (موز وحشی) مجموعه داستان
بنانا براوا (موز وحشی) مجموعه داستان از تمام کسانی که نوشته‌ام را می‌خوانند، به سبب خشونت بیان شخصیت‌هایم، عذر می‌خواهم. این زبان غالبا تند و وحشیانه، تقلیدی از عین است. تعدیل آن، نرم کردن آن، به یاری حسن کلام‌ها با پیچ و خم‌ها، حکم خیانت به واقعیت را می‌یافت. آنچه می‌نویسم ناشی از من نیست، بلکه از زندگی مایه می‌گیرد...
درخت زیبای من
درخت زیبای من درخت زیبای من داستان پسربچه‌ای است به نام زه‌ زه که همواره دچار خیال‌پردازی است و با شیطنت‌های خاصی که دارد خواننده را به خودش دلبسته می‌کند و همواره در پی ماجراجویی‌های خارق‌العاده است.این کتاب یکی از زیباترین آثاری است که درباره کودکی و دنیای آن نوشته شده‌است.داستان زندگی نویسنده نیز تا حدودی برگرفته از همین کتاب است.
روزینیا قایق من
روزینیا قایق من زه اوروکو همان زه‌زه 6 ساله کتاب ‹‹ درخت زیبای من ›› است که حالا بزرگ شده، با طبیعت و در طبیعت زندگی می‌کند، با درخت و قایق و رودخانه گفت‌و‌گو دارد، روزینیا قایق اوست. ماجراهایش را دوست خواهید داشت و هم‌چون زه‌زه کوچولو پیش شما عزیز خواهد شد.
مشاهده تمام رمان های ژوزه مارو د واسکونسلوس
مجموعه‌ها