رمان خارجی

دیزی میلر

(Dasiy miller and other stories)

دوشیزه دیزی میلر ایستاد و به او نگاه کرد. زیبائیش هنوز در تاریکی هم مشهود بود، بادبزن عظیمش را می‌بست و باز می‌کرد. ناگهان گفت: «نمی‌خواهند مرا ببینند. چرا راستش را نمی‌گوئید؟ لازم نیست بترسید. من نمی‌ترسم.» و خنده کوتاهی کرد.

لوح فکر
9789641154501
۱۳۸۶
۱۲۴ صفحه
۱۶۰۳ مشاهده
۰ نقل قول
هنری جیمز
صفحه نویسنده هنری جیمز
۵ رمان هنری جیمز، رمان نویس امریکایی، از خانواده­ای ممتاز در نیویورک زاده شد. اجدادش از مهاجران ایرلندی و بسیار ثروتمند بودند، پدرش مردی ادیب، نویسنده ای متفکر و شخصیتی پرجاذبه بود، و برادرش هم ویلیام جیمز فیلسوف و روانشناس معروفی شد. بدین طریق هنری در محیطی بافرهنگ پرورش یافت و او که پسرکی کم حرف و حساس بود و در میان سخنوران خانواده خود را فردی آرام و بیکاره می دید، ساعات بیکاری را در کوچه‌های شهر قدیم نیویورک که هنوز ...
دیگر رمان‌های هنری جیمز
تصویر 1 زن
تصویر 1 زن تصویر یک زن را در شمار بهترین آثار هنری جیمز و بلکه در زمره برترین رمان‌های انگلیسی‌زبان آورده‌اند. این داستان که در اروپا (انگلیس و ایتالیا) می‌گذرد تصویری است از زندگی پرماجرای زنی جوان و صاحب ثروتی هنگفت، در کشمکش با امریکای مدرن ثروتی که سرانجام جوانی صاحب خویش را در دام سوداگری امریکایی - در چهره دو مرد امریکایی ...
اروپایی‌ها
اروپایی‌ها
نوشته‌های آسپرن
نوشته‌های آسپرن نوشته‌های آسپرن در کنار دیزی میلر از معروف‌ترین داستان‌های بلند یا رمان‌های کوتاه هنری جیمز به حساب می‌آید. این داستان نخستین بار در 1888 به همراه 2 داستان دیگر در 1 کتاب به چاپ رسید.
تصویر یک زن
تصویر یک زن دست و پا زدن برای بیرون کشیدن هنر از دل شر. در «تصویر یک زن» رمان از اتهام به خودنمایی و تزویر تبرئه می‌شود. ایزابل آرچر هر تصمیمی که برای زندگی‌اش بگیرد، عینا همان رفتاری است که هنری جیمز در تعهد خود به داستان‌نویسی نشان می‌دهد.
مشاهده تمام رمان های هنری جیمز
مجموعه‌ها