رمان خارجی

اگنس

(Agnes)

نویسنده‌ای سوئیسی در کتابخانه‌ی ملی شیکاگو با اگنس آشنا می‌شود:دانشجوی فیزیک و زنی بسیار حساس. اگنس از نویسنده می‌خواهد تا رمانی درباره‌ی او بنویسد. زن مانند مدلی می‌نشیند و مرد می‌نویسد. ابتدا از سر تفریح و بعد انگار که سرنوشت بخواهد، تخیل مرد آغاز می‌شود تا واقعیت را دگرگون کند...

افق
9789643695927
۱۳۹۰
۱۶۰ صفحه
۸۲۳ مشاهده
۴ نقل قول
پتر اشتام
صفحه نویسنده پتر اشتام
۴ رمان پتر اشتام متولد 18 ژانویه 1963 در مونسترلینگن است که در رشته‌های شناخت زبان و ادبیات انگلیسی، روانشناسی و آسیب شناسی روانی تحصیل کرده است. او اقامت هایی طولانی در پاریس، نیویورک و کشورهای حوزه اسکاندیناوی داشته و از سال 1990 به عنوان نویسنده آزاد و روزنامه نگار فعالیت دارد. او اکنون در زوریخ زندگی می‌کند.
دیگر رمان‌های پتر اشتام
روزی مثل امروز
روزی مثل امروز آندرآس، معلم میان‌سال، که تنها و سرخورده است ناگهان تصمیم می‌گیرد دوباره اختیار زندگی‌اش را به دست گیرد. از این‌رو همه‌چیز را ترک می‌کند، به دهکده زادگاهش برمی‌گردد و فابین را جستجو می‌کند، به این امید که هنوز بارقه عشقی در او جا مانده باشد.
ماه یخ‌زده (داستان‌های کوتاه) مجموعه داستان
ماه یخ‌زده (داستان‌های کوتاه) مجموعه داستان شکست در زندگی روزمره رنج زیادی به همراه ندارد اما تداومش آدم‌ها را مستاصل می‌کند. استیصال حال طبیعی انسان‌های امروز است و پتر اشتام، استاد نوشتن داستان این آدم‌هاست. داستان انسان‌هایی که به گذشته فکر می‌کنند و به فرصت‌هایی از دست داده مثل: دخترکی تنها در جنگل، کشیشی سرخورده که به پرندگان غذا می‌دهد و...
تمام چیزهایی که جایشان خالی است
تمام چیزهایی که جایشان خالی است کمی مالیخولیا و اندکی ایده‌آلیسم، فصل مشترک شخصیت نویسنده و آدم‌های قصه اوست. شخصیت‌هایی که اگرچه در جمعند، تجربه عمیقی از تنهایی را بازگو می‌کنند. پیتر اشتام می‌گوید : ((توصیف بی‌پایان از اسباب و اثاث خانه را امری ملال‌آور می‌دانم. از رنگ مو هم خوشم نمی‌آید. دوست دارم خواننده، آدم‌های مرا با رفتارشان و از شیوه حرف‌زدنشان بشناسد.))
مشاهده تمام رمان های پتر اشتام
مجموعه‌ها