رمان نوجوان

قبیله خرس غار

(The clan of the cave bear)

جین ام آول به سال1936 در شیکاگو متولد و بزرگ شد. در هجده سالگی با همسرش آشنا شد و پیش از بیست و پنج سالگی، مادر پنج فرزند بود. او به منشی‌گری موقت و نیمه وقت اشتغال داشت و طراح سیستم‌های کنترل جریان برق و نویسنده مقالات فنی بود و در این مدت، دوره فوق لیسانس امور بازرگانی را نیز گذراند. خانم آول از 1977 برای نوشتن رمان "قبیله خرس غار" مدت‌ها به مطالعه و پژوهش در عصر یخبندان پرداخت و افزون بر آن، به یک کلاس بقا پیوست تا چگونگی ساختن یک غار یخی و زندگی در آن را بیازماید و از مردی در "لاگراند اورگون" ساختن سرنیزه را آموخت. جین آول به خاطر نوشتن رمان "قبیله خرس غار" : به سال 1980 جایزه "انجمن کتابفروشان شمال غرب پاسیفیک" را برای شیوه نگارش برتر، دریافت نمود. در سال 1981 جایزه "ویکی پن زاینرمانسون- دوستان ادبیات" را از آن خود ساخت . سال 1981 در ارزیابی نخستین رمان نویسندگان، از سوی موسسه "جوایز کتاب آمریکا" به مرحله نهایی راه یافت. بر اساس این رمان، فیلمی سینمایی نیز تهیه شده است.

چشمه
9789643620417
۱۳۸۹
۵۸۸ صفحه
۱۲۴۲ مشاهده
۰ نقل قول
جین آول ۱ رمان Jean M. Auel, née Jean Marie Untinen is an American author best known for her Earth's Children books, a series of historical fiction novels set in prehistoric Europe that explores interactions of Cro-Magnon people with Neanderthals. As of 2010 her books have sold more than 45 million copies worldwide, in many translations.

Auel attended University of Portland, and earned an MBA in 1976. She received honorary degrees from her alma mater, as well as the University of Maine ...
مجموعه‌ها