رمان خارجی

جوانی بدون جوانی

(Youth without youth)

«مایا» رویا نیست، اما در خصلت توهم‌آمیز بودن رویا دخیل است، چون چیزی‌ست مربوط به آینده، و بنابراین مربوط به «زمان»؛ حالا «زمان» به تمامی غیرواقعی‌ست... سبک نویسندگی الیاده در ادبیات را، «خیال‌نویسی»، «شگرف‌نویسی» و «غرایب‌نویسی» نامیده‌اند. در آثار ادبی او مفاهیمی چون مکان و زمان مقدس، زمان چرخه‌ای، و بازگشت ادبی فراوان به چشم می‌خورد. او جهان هر روزه را به مکانی درک‌ناپذیر و دور از فهم بدل می‌کند، جایی میان عالم خاکی و عالم ماورا، که در آن، جنبه ماورایی از هر گوشه‌ای سر و کله‌اش پیدا می‌شود.

رضا دهقان
کوچک
۹۷۸۹۶۴۵۵۸۹۴۹۱
۱۳۹۰
۱۴۴ صفحه
۴۳۷ مشاهده
۰ نقل قول
بازی نویسنده را حدس بزن
میرچا الیاده
صفحه نویسنده میرچا الیاده
۲ رمان میرچا الیاده (به رومانیایی: Mircea Eliade) (زاده ۱۹۰۷ در بخارست - درگذشته ۱۹۸۶)، از اسطوره‌شناسان و دین‌پژوهان نامدار است. وی در رومانی به دنیا آمد. در دبیرستان به مطالعه شیمی و زیست‌شناسی علاقه نشان داد. در هفده سالگی برای مطالعه کتاب شاخه زرین اثر جیمز فریزر زبان انگلیسی را فراگرفت. سپس آموختن زبان‌های ایتالیایی، عربی و فارسی را آغاز کرد. پس از دریافت مدرک کارشناسی از دانشگاه بخارست به هند عزیمت کرد و در دانشگاه کلکته به آموختن زبان سانسکریت ...
دیگر رمان‌های میرچا الیاده
شب‌های بنگال
شب‌های بنگال شب‌های بنگال اثری شاعرانه، عاشقانه و پرشور است و در عین حال قصه دردناکی است روایتگر هوشیاری، خودشناسی و ناکامی یک مرد جوان اروپایی در جامعه پر مرز و راز بنگال.
مشاهده تمام رمان های میرچا الیاده
مجموعه‌ها