رمان خارجی

جنگ با بزمجه‌ها

(Der krieg mit den molehen)

جنگ با بزمجه‌ها شاهکار کارل چاپک رمان‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس و مقاله‌نویس بزرگ چک است. چاپک درباره‌ی کتاب جنگ با بزمجه‌ها گفته است: این رمان در اصل درباره‌ی فرهنگ بشر است. ابتدا نمی‌خواستم چنین اثر تخیلی بنویسم، اما فکر آن‌چه دنیای بشری را به تباهی و نابودی تهدید می‌کرد کم کم بر افکار دیگرم غلبه آمد. این رویارویی با تاریخ بشری یعنی در واقع تاریخ زمان حال، با نیروی پر توانی مرا به سوی میز تحریر کشاند تا جنگ با بزمجه‌ها را بنویسم. واژه‌ی بزمجه‌ها تداعی کننده‌ی چیزهای عمیق‌تری‌ست و تنها یک تخیل صرف نیست، تصویری از اوضاع امروز زمانه است. بازتابی از آنچه وجود دارد و ما در آن زندگی می‌کنیم.

روزگار
9789646675742
۱۳۹۰
۳۳۶ صفحه
۵۸۳ مشاهده
۰ نقل قول
کارل چاپک
صفحه نویسنده کارل چاپک
۳ رمان Karel Čapek is one of the the most influential Czech writers of the 20th century. He wrote with intelligence and humour on a wide variety of subjects. His works are known for their interesting and precise descriptions of reality, and Čapek is renowned for his excellent work with the Czech language. His play R.U.R. (Rossum's Universal Robots) first popularized the word "robot".
دیگر رمان‌های کارل چاپک
روبات‌ها
روبات‌ها نمایش‌نامه روبات‌ها اثر کارل چاپک، نویسنده چک، بیان واقعی است هول‌انگیز در لفاف تخیل. داستان روبات‌هایی است که به دست انسان‌ها ساخته شده‌اند، اما سرانجام علیه سازنده خود که آنان را بی‌رحمانه به استثمار کشیده است قیام می‌کنند و در نابودی او می‌کوشند.
کارخانه مطلق‌سازی
کارخانه مطلق‌سازی کارخانه مطلق‌سازی در زمره آثار کلاسیک علمی تخیلی است، که روایتگر اختراع دستگاهی است که ماده را تجزیه می‌کند و آن را به نیرویی فناناپذیر در هستی تبدیل می‌کند. در اثر تجزیه ماده «مطلق» آزاد می‌شود؛ نیرویی فوق بشری، ابدی و زوال‌ناپذیر که در دنیای اقتصادی و اخلاقی و انسانی پیامدهایی اعم از ناخوشی‌های درونی و شورش و عصیان به ...
مشاهده تمام رمان های کارل چاپک
مجموعه‌ها