مجموعه داستان خارجی

عروس بید

دخترم بیامده زنت بشود. ‌صدای سگی آمد از یک جای آبادی. دختر خندید و مهربان، من را برد توی چشم‌هایش. دخترم خیلی ساله بخواهه از اسیر برود. ببرش و زنش بکن. نگاهی به دور و برم کردم . این وقت صبح، هیچ وقت کسی از اسیری‌ها را ندیده بودم بیرون باشند؛ هوا به شب می‌مانست. از من گذشته همراهی شما، اما دخترم زن خوبی بشود. صدای سگ‌ها به وضوح شنیده می‌شد. دوست بداری زنت بشوم؟ فکر کردم هنوز کفن پری نباید پوسیده باشد. دختر تیز نگاه می‌کرد. افسار قاطر را چرخاندم به راه. پاهایم یخ کرده بود. پیرزن برگشت طرف باغستان. قاطر مدام چهاردست و پا می‌کوبید زمین. دختر راه افتاد دنبالم. پیرزن دور می‌شد. قاطر می‌خواست فرار کند از افسار دستم. خندیدم به دختر: - کسی نداری بدانه بخواهی زنم بشوی؟

آموت
9786009119752
۱۳۸۸
۱۹۲ صفحه
۲۹۱ مشاهده
۰ نقل قول
یوسف علی‌خانی
صفحه نویسنده یوسف علی‌خانی
۶ رمان علیخانی پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی در روستای زادگاهش به قزوین رفت و پس از اتمام دوره متوسطه برای ادامه تحصیل راهی تهران شد. وی سال ۱۳۷۷ از رشته زبان و ادبیات عرب دانشکده ادبیات دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد. از یوسف علیخانی جدا از چند کتاب پژوهشی، سه مجموعه داستان به نام‌های قدم‌بخیر مادربزرگ من بود، اژدهاکشان و عروس بید منتشر شده‌است. وی در حال حاضر با پژوهش و نوشتن، و مدیریت نشر آموت گذران زندگی می‌کند.
دیگر رمان‌های یوسف علی‌خانی
خاما (رمان)
خاما (رمان) خاما نباید نوشته می‌شد. یک ‌بار یکی خیلی سال قبل او را زندگی کرد و در شبی، این راز مگو را گفت و دیگر به سخن درنیامد. لال شد. و گذشت و گذشت و گذشت تا رسید به یکی که کارش گفتن است. این کلمه‌ها امید دارند خاما زنده شود و آن راوی هم. به رقص و به رنگ‌رنگ زرد و قرمز این ...
اژدهاکشان
اژدهاکشان داستان‌های خوف‌انگیز این کتاب علاوه بر ارزش سرگرم‌کنندگی، ارزش جامعه‌شناسی نیز دارند.
اژدها کشان
اژدها کشان داستان‌های خوف‌انگیز این کتاب علاوه بر ارزش سرگرم‌کنندگی، ارزش جامعه‌شناسی نیز دارند.
قدم بخیر مادربزرگ من بود
قدم بخیر مادربزرگ من بود
مشاهده تمام رمان های یوسف علی‌خانی
مجموعه‌ها