رمان نوجوان

شاهزاده بی تاج و تخت زیرزمین

گفتم: ((اگر کسی رویایش این باشد که برود امریکا چی؟)) گفت: ((حتما به چیزی احتیاج دارد که فکر می‌کند آن‌جا پیدایش می‌کند.)) گفتم: ((اگر بخواهد از زیرزمین برود چی؟)) گفت: ((مگر امریکا راه زیرزمینی دارد؟)) گفتم: ((نه قربان! ولی شاید یک نفر دلش بخواهد راه درست کند.)) گفت: ((خب اگر چنین آدمی وجود داشته باشد، به هیجان احتیاج دارد، ما هم دعا می‌کنیم موفق باشد.)) دستم را به آسمان دراز کردم و گفتم: ((خدایا به کسانی که می‌خواهند راه زیرزمینی درست کنند کمک کن!)) پادشاه بی تاج و تخت گفت: ((آمین! اجازه می‌دهیم او را پادشاه بی تاج و تخت زیرزمین بنامید!))

چشمه
9789643626488
۱۳۸۹
۱۲۸ صفحه
۳۲۱ مشاهده
۰ نقل قول
دیگر رمان‌های علی‌اصغر سیدآبادی
پروانه سفید و پنجره‌های رنگارنگ
پروانه سفید و پنجره‌های رنگارنگ پروانه سفید با خال خال‌های سبز که روی برگ تازه گل سرخی خوابیده بود با نسیم خنکی که بال‌هایش را قلقلک می‌داد بیدار شد. صبح‌ه هوا خنک می‌شد اما این‌بار خنک‌تر بود.
بابابزرگ سبیل موکتی
بابابزرگ سبیل موکتی سبیل بابابزرگ از اولش بزرگ بود. اما از وقتی خبرنگاران تلویزیون و روزنامه‌ها از سبیلش گزارش تهیه کرده‌اند، سبیل با سرعت زیادی رشد می‌کند. با این سبیل غول‌پیکر، زندگی بابابزرگ به قدری سخت شده که او دیگر نمی‌تواند راحت توی خیابان راه برود. نمی‌تواند راحت وارد خانه شود و حتی بخوابد. راهی جز کوتاه کردن سبیل نیست. اما شخص اصلی ...
مشاهده تمام رمان های علی‌اصغر سیدآبادی
مجموعه‌ها