رمان خارجی

اعضای 1 پیکر

(Et mon tout est un homme)

کتاب حاضر اثر نویسندگان نام آشنا پی‌یر بوالو و توماس نارسژاک است و عنوان آن اشاره به چیستانی دارد رایج نزد فرانسویان. اصول این چیستان از این قرار است که واژه‌ای را در نظر می‌گیریم و برای هر یک از بخش‌های این واژه تعریفی می‌سازیم و از شنونده می‌خواهیم که به کمک این تعاریف، واژه مورد نظر را پیدا کند. اما نویسندگان انگیزه نوشتن این رمان را اولین عمل جراحی قلب توسط پروفسور بارنا، جراح مشهور آفریقایی جنوبی می‌دانند و مترجم را دریغ آمد که ترجمه این طنز تکان‌دهنده را در اختیار فارسی‌زبانان قرار ندهد. رمانی که در سال 1965 برنده جایزه بهترین اثر ‹‹طنز سیاه›› شده و امروز هم‌چنان بالاترین شمار اظهارنظر خوانندگان را در صفحات وب دارد.

عباس آگاهی
9789642533985
۱۳۹۱
۱۷۴ صفحه
۶۲۰ مشاهده
۰ نقل قول
صفحه نویسنده پی‌یر بوالو - توماس نارسژاک
۸ رمان Pierre Boileau and Pierre Ayraud (aka Thomas Narcejac) were French authors who specialized in police stories. They collaborated as "Boileau-Narcejac," with plots from Boileau. Narcejac provided most of the atmosphere and characterisations in each novel.

Each of them were highly successful alone before beginning their work together. The Prix du Roman d'Aventures, one of the most important literary awards in France, is given each year to the author of the best example of detective fiction in the ...
دیگر رمان‌های پی‌یر بوالو - توماس نارسژاک
سرگیجه (از میان مردگان)
سرگیجه (از میان مردگان) داستان این رمان شامل دو بخش است. بخش اول آن در پاریس می‌گذرد و هم‌زمان با آغاز جنگ جهانی دوم و اشغال کشور فرانسه است. بخش دوم، چهار سال بعد، در 1945 جریان می‌یابد و بندر مارسی واقع در جنوب فرانسه و حاشیه دریای مدیترانه صحنه حوادث آن است.
با دلباختگی
با دلباختگی در این کتاب ، به شیوه معمول نویسندگانش ، با تحلیل‌های روانی شخصیتی بی‌‌ثبات و شکننده رویه رو هستیم که از بد روزگار دلباخته زنی به غایت مغرور و با اراده می‌شود. این دلباختگی به فرجام تاثیرانگیزی می‌انجامد و بار دیگری می‌بینیم که قربانیان واقعی، همگی عامل سقوط اخلاقی و نابودی خویشند.
مرغان شب
مرغان شب متنی که خواهید خواند جز در یک مورد در بردارنده شخصیت‌ها و رخدادهایی تخیلی است. در حقیقت نویسنده خاطرات مربوط به تجربه‌ای روان، تنی را مورد استفاده قرار داده که شخصا به آن وقوف یافته و به تازگی به گونه‌ای علمی مورد مطالعه قرار گرفته است. چرا نویسنده رمان از گشت و گذار در زمینه‌ای که واقعیت و پندار را ...
قرارداد
قرارداد ژ یک آدم‌کش حرفه‌ای است که در اصطلاح رایج در غرب به دنبال یک قرارداد و دریافت اجرایی معتنابه کسی را که به وی معرفی کرده اند از پا در می آورد. او در گذشته در سیرک کار می‌کرده و مهارتش در نشانه‌گیری زبانزده بوده است. آقای لویی، شخصیتی معمایی، او را به خدمت می‌گیرد و روانه ماموریت‌های متنوعی می‌کند.
چهره‌های تاریکی
چهره‌های تاریکی بی‌طاقت شد. « دیگه رسیده به این جام، به این جام! ول کنین. دیگه سن مدرسه رفتن‌ام گذشته!» و کتاب شیوه‌نامه‌ی خواندن برای نابینایان را به کناری انداخت. خشمی ناگهانی مشت‌هایش را گره کرد. ضربه‌ای سنگین روی میز عسلی زد، از جا بلند شد و صندلی‌اش را واژگون کرد.
مشاهده تمام رمان های پی‌یر بوالو - توماس نارسژاک
مجموعه‌ها