رمان ایرانی

وقتی سموم بر تن 1 ساق می‌وزید

خسرو حمزوی متولد 1308 و رشته تحصیلی او اقتصاد بوده است اما دلبستگی اصلی او نویسندگی است که از آغاز جوانی پی‌گیرانه به آن پرداخته است. «خیزران» مجموعه‌ای از شعر و قصه در سال 1334 از او منتشر شد. دلارام نخستین رمان او در سال 1352 انتشار یافت. روشنگران رمان «وقتی سموم بر تن یک ساق می‌وزید» از همین نویسنده را به دلیل ارزش ویژه اثر در فرم و ساخت و محتوا در سال 1371 منتشر ساخت که یکی از یکصد اثر داستانی برگزیده بعد از انقلاب است. یکی از رمان‌های حمزوی با نام « شهری که زیر درختان سدر مرد» از سوی انجمن منتقدان مطبوعات به عنوان رمان برگزیده سال 1379 انتخاب شده است.

9789648564334
۱۳۸۶
۳۵۳ صفحه
۹۱۰ مشاهده
۰ نقل قول
صفحه نویسنده خسرو حمزوی
۷ رمان v
دیگر رمان‌های خسرو حمزوی
شهری که زیر درختان سدر مرد
شهری که زیر درختان سدر مرد کیان آموزگار تازه‌کاری است که برای بازگشایی یک مدرسه، به جایی ناکجا به‌نام ‹‹ سالیان سفلی›› می‌رود. آنچه بر او می‌گذرد و پیچ و واپیچ‌های زندگی این آموزگار جوان در آن محل که شارستان نامیده می‌شود، داستان را شکل می‌دهد. رمانی با سبک متفاوت و ارزش ادبی قابل توجه و در عین حال پرکشش.
خانه‌ای در کال سوسن (از من مپرس که شب چیست)
خانه‌ای در کال سوسن (از من مپرس که شب چیست)
آسیابان سور
آسیابان سور
به رنگ برگ‌های سپیدار
به رنگ برگ‌های سپیدار آخه این چه بچه‌ایه که نمی‌تونیم جلو کسی درش بیاریم! همین جوری مثه یه میت مات و مبهوت به آدم نیگا می‌کنه، هیچی نمی‌گه، هیچی! گایی از نگاش دل غشه می‌گیرم، انگار با نیگاش چنگ میندازه تو دلم. زبونش بسه‌س، اما با چشماش می‌خواد همه چی رو به آدم بگه اما نمی‌تونه. آدم تو چشاش نیگاه که می‌کنه، تو چشاش ...
مشاهده تمام رمان های خسرو حمزوی
مجموعه‌ها