رمان خارجی

رومن رولان

(Romain rolland)

منظور و هدف من از تالیف این اثر، تنها نوشتن شرح حال و آثار یکی از هنرمندان عالی‌قدر اروپایی نیست، بلکه در این کتاب بیشتر می‌خواهم راوی تلاش و کوشش صلح‌آمیز و انسان‌دوستانه مردم باشم که برای من و گروه دیگری نماد درخشان بزرگواری و معنویات در این عصر و زمانه است. بحث و تحقیق در زندگی بزرگان عالم ما را به این نتیجه می‌رساند که بی‌تردید عظمت واقعی یک هنرمند به انسان‌دوستی و تلاش او در گسترش و اعتلای اخلاق خوب و معنویات در جامعه بشری بستگی دارد و منظور نهایی این زندگی‌نامه نوعی قدرشناسی از نوسینده‌ای است که صفای روح و پاکی نیت او در این قرن گرفتار و پرآشوب به اعجاز شباهت دارد. و به همین علت این کتاب را به گروه اندک‌شماری تقدیم می‌کنم که در دوران ما، که جهان در آتش فتنه و آشفتگی می‌سوزد، اعتقاد و ایمان خود را به رومن رولان و هم‌فکران او از دست نداده‌اند.

محمد مجلسی
دنیای نو
9789641720775
۱۳۹۲
۳۳۵ صفحه
۸۵۵ مشاهده
۰ نقل قول
اشتفان تسوایگ
صفحه نویسنده اشتفان تسوایگ
۱۲ رمان اشتفان تسوایگ رمان‌نویس، نمایشنامه‌نویس، روزنامه‌نویس و زندگینامه‌نویس اتریشی بود. وی با برآمد ناسیونال‌سوسیالیسم در آلمان و انضمام اتریش به آلمان، در سال ۱۹۳۴ ناچار به ترک اتریش شد و به لندن گریخت. پس از آغاز جنگ جهانی دوم، اشتفان تسوایگ تبعیت بریتانیا را پذیرفت ولی در لندن طاقت نیاورد و از طریق آمریکا، آرژانتین و پاراگوئه، سرانجام در سال ۱۹۴۰ به برزیل رفت. اشتفان تسوایگ در تاریخ ۲۳ فوریه ۱۹۴۳ میلادی، در تبعیدگاه خود در برزیل، به زندگی خود پایان ...
دیگر رمان‌های اشتفان تسوایگ
تولستوی
تولستوی
ماجرای جوانی 1 استاد (همراه با 24 ساعت از زندگانی 1 زن)
ماجرای جوانی 1 استاد (همراه با 24 ساعت از زندگانی 1 زن) حقیقت این است که این داستان از زبان استادی موهوم نقل می‌شود که در عهد جوانی فوق‌العاده عیاش و خوش‌گذران بوده است ولی پس از برخورد با حادثه‌ای که جریان آن را خود خواننده در این کتاب کشف خواهد کرد، به دستور اکید پدرش ناچار می‌شود تحصیلات عالی خود را در دانشگاه برلین ناتمام بگذارد و به یکی از دانشگاه‌های ...
انهدام 1 قلب
انهدام 1 قلب این کتاب شامل 5 داستان از تسوایگ است. هر یک از داستان‌های این کتاب جهانی دارد به وسعت 1 رمان، خواننده همسفر ماجراهای غریب و جذابی می‌شود که برای شخصیت‌های داستان‌ها اتفاق می‌افتد و هنر تسوایگ در کاراکترسازی و گره‌افکنی چنان است که مدام اشتیاق‌مان برای آگاهی از فرجام ماجراها افزون می‌شود.
شطرنج‌باز
شطرنج‌باز اشتفان تسوایگ گمان می‌کرد که دیگر نخواهند گذاشت آزادانه فکر کند و بنویسد، و پیش از مرگ شطرنج‌باز را نوشته و آن را در کشوی میز خود پنهان کرده بوده و هرگز گمان نمی‌کرده که این رمان بعد ار مرگ او چاپ و در کنار آثار ارزشمند و برجسته ادبیات جهان قرار خواهد گرفت.
مشاهده تمام رمان های اشتفان تسوایگ
مجموعه‌ها