رمان خارجی

دستیار ماما

من آلیس هستم. نه «تُحفه» نه «سوسک» و نه «سوسکِ پِهِِن» فقط آلیس. در یک شب یخبندان، دختری که نه خانه‌ای داشت و نه پدر و مادری، و نه حتی نامی جز «تُحفه»، در گرمای توده‌ی پِهِن طویله‌ی دهقانی پناه می‌گیرد. آن‌جا جِین، مامای دهکده او را پیدا می‌کند. «تُحفه»، که حالا صاحب جدیدش نام «سوسک» بر او گذاشته است، کار خود را به عنوان دستیار ماما شروع می‌کند. راه زندگی‌اش هموار نیست، جِین زن خشنی است با نگاه‌های تند و تیز و اخلاقی تندتر. با این همه سوسک برای خود جایگاهی به دست می‌آورد. گربه‌ای دارد. و دوستی یکی از پسران دهکده را جلب می‌کند. او بخشی از فوت و فن‌های کار ماما را، که سعی می‌کند، از او پنهان کند، مخفیانه یاد می‌گیرد. حتی برای خود یک اسم واقعی یعنی «آلیس» را انتخاب می‌کند. سپس روزی بعد از شکست در وظیفه‌ای که به عهده‌اش گذاشته‌می‌شود، فرار می‌کند. زیرا معتقد است که به قدری احمق است که برای هیچ‌کس مفید نیست. آیا واقعاً بچه‌ای بی‌نام و نادان است، که به هیچ‌جا تعلق ندارد؟ یا این‌که او آلیس، دستیار ماما است، انسانی با نام و متعلق به مکانی مشخص در این دنیا؟

قطره
9786001195556
۱۳۹۳
۱۳۶ صفحه
۳۶۳ مشاهده
۰ نقل قول
نسخه‌های دیگر
کارن کشمن
صفحه نویسنده کارن کشمن
۲ رمان Karen Cushman was born in Chicago, Illinois.

She entered Stanford University on a scholarship in 1959 and graduated with degrees in Greek and English. She later earned master’s degrees in human behavior and museum studies.

For eleven years she was an adjunct professor in the Museum Studies Department at John F. Kennedy University before resigning in 1996 to write full-time.

She lives on Vashon Island, Washington with her husband, Philip.

(source:
دیگر رمان‌های کارن کشمن مشاهده تمام رمان های کارن کشمن
مجموعه‌ها