نمایش‌نامه

آن‌ها زنده‌اند

(Pepole are living there)

آن‌ها زنده‌اند داستان دردناک زندگی زنی به نام میلی است که یکی از چهار مستاجر او مهاجری آلمانی به نام آهلرز است. این مستاجر که با فقر و فروتنی یک فروشنده‌ی دورگرد وارد خانه او شده و او را فریفته‌ی خود کرده است و با دزدیدن ده سال از زندگی او و بهره‌مند شدن از کمک‌های بی‌دریغ او، امروز صاحب حرفه و ثروت شده ‌است و دیگر او را واجد شرایط زندگی کردن با خود نمی‌داند، زیرا که میلی پنجاه ساله و یائسه شده است، و دیگر نمی‌تواند برای آهلرز فرزند و میراث‌بر به دنیا بیاورد. در جریان نمایش می‌بینیم که میلی چگونه با پنهان داشتن آتشی که در درون او شعله می‌کشد، می‌کوشد که برای خود جشن تولد بر پا کند. و با شادمانی و خنده از مردی که امید به زندگی و آینده را در او کشته است، انتقام بگیرد. جشن به ظاهر جریان پیدا می‌کند، و اما در باطن اندوه و یاس است که در حاشیه‌ی بی‌وفایی آهلرز متن پنجاه سال پوچی و ملال زندگی میلی را پیش چشم او می‌آورد.

قطره
9789643419653
۱۳۸۸
۱۳۶ صفحه
۲۷۹ مشاهده
۰ نقل قول
دیگر رمان‌های آثول فوگارد
جایی در میان خوک‌ها
جایی در میان خوک‌ها انگیزه نوشتن این نمایش‌نامه داستان واقعی پاول ناوروتسکی، سرباز فراری از ارتش شوروی در جنگ دوم جهانی بود که چهل و یک سال در یک خوک‌دانی مخفی شده بود.
سی‌زوئه بانسی مرده است
سی‌زوئه بانسی مرده است نمایشنامه ( سی‌زوئه بانسی مرده است) از یک زاویه تصویری است هولناک و خشم‌انگیز و در عین حال طنزآمیز از زندگی انسان سیاه‌پوست در نظام دردمنشانه (آپارتاید) یا (جدایی نژادی) در آفریقای جنوبی. پرسش از (نلسون ماندلا) و از زاویه‌ای دیگر، تراژدی انسان در میدان ستم‌گری و ستم‌کشی است، در موقعیتی که زندگی کردن یا حتی زنده ماندن هم برای ...
درسی از الس
درسی از الس این نمایش درباره بقاست. بقا در آفریقای جنوبی، یا انتخاب کنید که اینجا بمانید یا انتخاب کنید، از اینجا بروید. اگر انتخاب به رفتن کردید، انتخاب می‌کنید به طور فیزیکی بروید یا انتخاب می‌کنید روحا به عالم دیگری بروید؟ -دیوانه شوید- این چیزی است که بر سر یکی از شخصیت‌های نمایش می‌آید. و این یک موضع به‌جا و مناسب در ...
ارباب هارولد و پسرها
ارباب هارولد و پسرها هالی، در طول نمایش این موضوع را آشکار می‌کند که به لحاظ عاطفی، بیشتر به سم، پیشخدمت سیاه‌پوستی که با او دوستانه رفتار می‌کند، وابسته است تا به والدین خودش، که صاحب رستورانی هستند که سم در آن کار می‌کند.
مشاهده تمام رمان های آثول فوگارد
مجموعه‌ها