رمان خارجی

خیابان میگل

(Miguel street)

ماریو بارگاس یوسا در ( موج‌آ‏فرینی) درباره و.س نایپل می‌گوید: بریتانیایی‌ترین نویسنده بریتانیا، نه فقط به سبب برازندگی و خوش ذوقی در زبان انگلیسی، بلکه بالاتر از همه چون هیچ یک از همکارانش در آن محسنات سنتی ادبی انگلیس، یعنی طنز، شوخ‌طبعی طعنه آمیز و شک و بدبینی ملایم به پای او نمی‌رسند. این نویسنده بریتانیایی هندی تبار در 1932 در ترینیداد به دنیا آمده و همچنان می‌نویسد!

نیماژ
9786003670099
۱۳۹۴
۲۱۶ صفحه
۵۳۳ مشاهده
۰ نقل قول
نایپل ۲ رمان سِر ویدیادار سوراجپراساد نایپل که بیشتر با نام وی. اس. نایپل شناخته می‌شود رمان‌نویس و مقاله‌نویس هندو ترینیدادی‌تبار بریتانیایی است. نایپل در سال ۲۰۰۱ برنده جایزه نوبل ادبیات شد. در سال ۲۰۰۸ نویسنده‌ای به نام پاتریک فرنچ نخستین زندگی‌نامه معتبر نایپل را باعنوان دنیا همین است که هست نوشت. رمانهای خانه‌ای برای آقای بیسواس و خم رودخانه مهمترین آثار وی می باشند که هر دو به زبان فارسی ترجمه شده‌اند و خود او نیز سفری به ایران داشته است.
دیگر رمان‌های نایپل
خانه‌ای برای آقای بیسواس
خانه‌ای برای آقای بیسواس خانه‌ای برای آقای بیسواس را می‌توان تلاش مردی دانست که سرشت انقلابی ندارد، اما نیروهای عرف و عادت و افسانه و خرافات در روحش طغیان برمی‌انگیزد... آقای بیسواس هرچند با خانواده‌ای (خانواده تولسی) وصلت کرده، با آن‌ها یگانه نمی‌شود و راه و روش سنتی و معهودشان را دنبال نمی‌کند. خوش ندارد به آنان خدمت کند و از آن می‌هراسد که ...
مشاهده تمام رمان های نایپل
مجموعه‌ها