رمان خارجی

دیدار به قیامت

(Au revoir la haut)

«جنگ برای تجارت بسیار سودآور است. حتی پس از پایان آن» با به پایان رسیدن بزرگ‌ترین کشتار قرن بیستم در جنگ جهانی اول در سال‌های 1914 ـ 1918 و باقی ماندن ویرانه‌هایی عظیم، دو نجات یافته این فاجعه، دو سرباز خط مقدم جبهه، که چندان هم سلامت جسمی و روحی ندارند، وادار می‌شوند کلاه‌برداری حیرت‌انگیز و ضد اجتماعی طرح‌ریزی کنند که آن را تا سرانجام پی می‌گیرند، گویا از میدان افتخارآمیز نبرد با دشمن، برای نجات میهن، تا صحنه‌های کسب سود راه درازی در پیش نیست... دیدار به قیانت بنای عظیمی است برافراشته بر پایه‌های بی‌رحمی‌ها و تقلب‌های گوناگون، با ساختاری چنان درخشان و قدرت بیانی چنان پر صلابت که، به باور اهدا کنندگان جایزه ادبی گنکور به این کتاب، چنین رمان باشکوهی بعد از جنگ‌های 1914 ـ 1918 تا کنون خلق نشده است.

آگاه
9789644163456
۱۳۹۴
۴۹۴ صفحه
۶۶۳ مشاهده
۱ نقل قول
نسخه‌های دیگر
پی‌یر لومتر
صفحه نویسنده پی‌یر لومتر
۲ رمان Pierre Lemaitre is a French novelist and screenwriter.

Awards: Prix du premier roman du Festival de Cognac 2006 pour Travail soigné - Prix Le Point du polar européen pour Cadres Noirs - Meilleur polar francophone 2009 au Salon de Montigny pour Robe de marié.
دیگر رمان‌های پی‌یر لومتر
به امید دیدار در آن دنیا
به امید دیدار در آن دنیا آن شب مرلن خواب غم‌انگیزی دید: شماری سرباز، در مرحله پیشرفته‌ای از پوسیدگی، در گورهایشان نشسته بودند و گریه می‌کردند. کمک می‌خواستند، اما هیچ صدایی از گلویشان بیرون نمی‌آمد. تنها سنگالی‌هایی غول‌پیکر، یخ‌زده از سرما، که مثل کرم برهنه بودند، به آن‌ها یاری می‌رساندند و با بیل رویشان خاک می‌پاشیدند، همچنان که روی غریقی از آب گرفته بالاپوشی می‌اندازند تا ...
مشاهده تمام رمان های پی‌یر لومتر
مجموعه‌ها