رمان خارجی

مرگ شهریار سنگور

(La mort du roi tsongor)

در فراسوی قرن‌ها و در سرزمینی خیالی، شهریاری به نام سنگور، فرمانروای امپراتوری عظیمی است که خود را برای جشن ازدواج دخترش آماده می‌کند. یک‌باره خواستگاری دیگر که با دختر پادشاه پیمانی دیرینه داشته از راه می‌رسد، این‌چنین شهر ماسابا به صورت «تروا»ی محاصره شده و «تبا»‌ی دستخوش کینه و نفرت درمی‌آید. جنگ و خونریزی جای جشن و پایکوبی را می‌گیرد و شهریار سنگور در آخرین دقایق عمرش آخرین تصمیم زندگی‌اش را می‌گیرد...

پرویز شهدی
9786005733792
۱۳۹۵
۲۴۰ صفحه
۲۸۲ مشاهده
۰ نقل قول
لوران گوده
صفحه نویسنده لوران گوده
۶ رمان لوران گوده متولد ۶ ژوئیه ۱۹۷۲ در منطقه ۱۴ شهر پاریس یک نویسنده فرانسوی می‌باشد. وی در سال ۲۰۰۴ برنده جایز گنکور به خاطر رمان آفتاب اسکورتا خود شد.
دیگر رمان‌های لوران گوده
خورشید خانواده اسکورتا
خورشید خانواده اسکورتا این رمان سرگذشت چند نسل از دودمانی را بازگو می‌کند که بس مصیبت‌ها دیده و رنج‌ها کشیده‌اند و در عین شرارت و تندخویی، شرافتمند، زحمتکش و یار و یاور هم بوده‌اند. نویسنده می‌توانست تاریخچه زندگی این خانواده را در چند جلد بنویسد اما گوده شیفته ایجاز است و به بیان آنچه مهم و ضروری است، بسنده می‌کند.
فریادها
فریادها اسم‌شان ماریوس، بوریس، ریپول، رنیه، باربونی یا مبوسولو است. توی سنگرها پناه می‌گیرند، خودشان را با شروع حمله در گودال‌ها می‌اندازند، اما برادری ناممکن جنگ جهانی اول را فراموش نمی‌کنند. کمی جلوتر، یک شیمیایی در حال مرگ است. از دوردست، فریادهای وحشتناک سربازی دیوانه که نامش را مرد خوکی گذاشته‌اند و تصور می‌کنند بین خطوط پرسه می‌زند، در فضا می‌پیچد. ...
مرگ شاه سونگور
مرگ شاه سونگور
الدورادو
الدورادو یک ماجرای تلخ امروزی که مهاجرت غیر قانونی است، درون‌مایه این داستان است. مهاجرتی به قیمت دست شستن از زندگی شرافتمندانه و حتا از جان، برای رسیدن به سرزمینی رویایی.
مشاهده تمام رمان های لوران گوده
مجموعه‌ها