رمان خارجی

آنته کریستا

(Antechrista)

املی نوتومب (1966) یکی از پرخواننده‌ترین و جدی‌ترین نویسندگان معاصر فرانسه ‌زبان است. او در خانواده‌ای قدیمی و اشرافی در بلژیک به دنیا آمده است و تا به امروز چندین و چند رمان مهم منتشر کرده است. نوتومب نویسنده‌ای است که نظم نوشتن دارد و سالی یک رمان منتشر می‌کند. رمان کوچک آنته کریستا یکی از مشهورترین آثار اوست که سال 2003 منتشر شد. رمانی که در آن مانند همیشه دغدغه‌های خاص این نویسنده نسبت به تنهایی، جنسیت و شر وجود دارد. رمان داستان یک دختر دانشجوی تنهاست که هیچ دوستی ندارد. او در دانشکده با دختری پرشر و شور آشنا می‌شود که همه‌ نگاه‌ها به اوست. دختری که از شهری دیگر به کالج می‌آید و ناگهان قهرمان کتاب تصمیم می‌گیرد او را به خانه‌شان دعوت کند مگر کمی از تنهایی در‌آید. اما... رمان مملو از تضاد‌‌‌‌‌های درونی شخصیت‌هاست. تبلوری از نفرت عمیق به دیگری و کشف رازهایی که برآمده از بدخواهی هولناکی است. آنته کریستا رمانی است درباره زاده شدن همان «دیگری»‌ای که ژان‌پل ساتر «دوزخ» می‌نامیدش. نوتومب در ساختاری ساده و پیش‌رونده روایت ظهور و سقوط «دیگری» را می‌سازد.

چشمه
9786002297020
۱۳۹۵
۱۰۳ صفحه
۲۲۲ مشاهده
۰ نقل قول
املی نوتومب
صفحه نویسنده املی نوتومب
۶ رمان Amélie Nothomb was born in Kobe, Japan to Belgian diplomats. She lived there until she was five years old, and then subsequently lived in China, New York, Bangladesh, Burma, a stint in Coventry and Laos.

She is from a distinguished Belgian political family; she is notably the grand-niece of Charles-Ferdinand Nothomb, a Belgian foreign minister (1980-1981). Her first novel, Hygiène de l'assassin, was published in 1992. Since then, she has published approximately ...
دیگر رمان‌های املی نوتومب
جنایت کنت نویل
جنایت کنت نویل -
فرهنگ اسامی خاص روبر
فرهنگ اسامی خاص روبر برای نویسنده، هیچ وسوسه‌ای بزرگتر از آن نیست که بخواهد زندگی‌نامه قاتلش را بنویسد. فرهنگ اسامی خاص روبر: عنوان یک فرهنگ است تا تداعی‌کننده همه آن چه باشد که پیش از اجرای حکمم، در ذهن قاتلم تداعی شده است. این کتاب زندگی کسی است که مرا می‌کشد.
خراب‌کاری عاشقانه
خراب‌کاری عاشقانه
پدرکشی
پدرکشی نوک بینی و نوک انگشت‌هایش از سرما بی‌حس شده‌اند. انگار بی‌حسی همیشه از جاهای تیز شروع می‌شود. تا به به قلب گرم و گرد آدم برسد چقدر طول می‌کشد؟ لابد قلب آخرین عضوی است که یخ می‌زند و بی‌حس می‌شود. خاطرات آدم کی یخ می‌زنند؟ اول خوشی‌ها یخ می‌زنند یا غم‌ها؟ اول حسرت‌ها یخ می‌زنند یا آرزوها؟ دوباره به آسمان ...
مشاهده تمام رمان های املی نوتومب
مجموعه‌ها