رمان خارجی

کتاب‌خوان

(The reader)

این رمان که در سال 1995 میلادی منتشر و به سرعتی باور نکردنی به یکی از رمان‌های پرفروش جهان تبدیل شد، اکنون به چهل و پنج زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در سال 2008 از روی این کتاب فیلمی به همین نام ساخته شد که در پنج رشته نامزد دریافت جایزه اسکار گردید و جوایز بفتا و گلدن گلوب را از آن خود کرد. موضوع اصلی رمان رویارویی دو نسل است در قالب داستانی عاشقانه: نسلی که در جنایات فاشیسم دوران هیتلری شرکت فعال داشت و نسلی که در اثنای جنگ جهانی دوم یا کمی پس از آن متولد شد و دستی در جنایت نداشت، لیکن بار سنگین گناهان و جرم و جنایت نسل پیش از خود را به دوش می‌کشید. «کتاب‌خوان» در حال حاضر در برنامه درسی مدارس و دانشگاه‌های آلمان قرار گرفته است.

مهراندیش
9786006395142
۱۳۹۵
۲۱۲ صفحه
۷۱۰ مشاهده
۰ نقل قول
برنهارد شلینک
صفحه نویسنده برنهارد شلینک
۲ رمان Bernhard Schlink is a German jurist and writer. He became a judge at the Constitutional Court of the federal state of North Rhine-Westphalia in 1988 and has been a professor of public law and the philosophy of law at Humboldt University, Berlin, Germany since January 2006.

His career as a writer began with several detective novels with a main character named Selb--a play on the German word for "self." In 1995 he published The Reader (Der Vorleser), a partly ...
دیگر رمان‌های برنهارد شلینک
دروغ‌های تابستانی
دروغ‌های تابستانی دروغ‌های تابستانی با بهره‌گیری از نگارش واقع‌بینانه به تلخی و شیرینی و جاذبه و دافعه‌ی عشق و زندگی می‌پردازد و پرده از وجود مختلف آن برمی‌دارد: بازی‌ها، خیانت‌ها، حقایق و دروغ‌های پنهان که مبین واقعیات زندگی هستند. اگر جوان، میانسال یا سالخورده باشید، در گوشه و کنار این داستان‌ها خود را باز خواهید یافت.
مشاهده تمام رمان های برنهارد شلینک
مجموعه‌ها