نمایش‌نامه

با تو ازدواج کردم که شاد باشم

(Ti ho sposato per allegria)

ناتالیا گینتزبورگ (1916 - 1991)، نویسنده صاحب نام ایتالیایی، علاوه بر رمان‌ها و داستان‌های کوتاه، که بسیاری از آن‌ها به فارسی ترجمه شده، در دوران فعالیت ادبی خود چهار نمایش‌نامه به چاپ رسانده است که در همین مجموعه به فارسی منتشر خواهد شد. کتاب پیش رو نخستین نمایش‌نامه از این مجموعه است. شخصیت‌های اصلی نمایش‌نامه‌های گینتزبورگ، همچون دیگر آثارش، زنان‌اند که از زندگی گذشته و روزمره خود سخن می‌گویند. محور اصلی این نمایش‌نامه‌ها با زبانی زنانه، طنزآمیز و در عین حال انسانی، به خصوصیات فردی شخصیت‌ها در پیوند با تجربه‌های زیسته در چارچوب مناسبات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی آنان می‌پردازد و با زبانی ساده، معمولی و لحنی محاوره‌ای خواننده را درگیر گفتگوها و پرسش‌ و پاسخ‌های شخصیت‌های نمایش می‌کند.

9786008209188
۱۳۹۵
۹۶ صفحه
۲۱۳ مشاهده
۰ نقل قول
ناتالیا گینزبورگ
صفحه نویسنده ناتالیا گینزبورگ
۲ رمان Italian novelist, essayist, translator and playwright, who has written of her unconventional family and its opposition in Turin to Fascist oppression. Ginzburg's novels are a mixture of reminiscence, observation, and invention. Much of her fiction is written in the first person in a plain style, and constructed almost entirely of dialogue.
She published her first novel under the pseudonym Alessandra Torninparte.
دیگر رمان‌های ناتالیا گینزبورگ
میشل عزیز
میشل عزیز بیشتر قسمت‌های کتاب، نامه‌هایی هست که افراد مختلف برای میشل عزیزشون نوشتند . میشل تنها پسر خانواده و عزیزکرده پدر است که مدتی درگیر قضایای سیاسی بوده و اکنون کشور را ترک کرده، دوست صمیمی‌اش ، مادرش ، خواهرش و دختری که با او رابطه داشته برایش نامه می‌نویسند و از زندگی خود می‌گویند و او نیز گاهی جواب‌های کوتاه ...
مشاهده تمام رمان های ناتالیا گینزبورگ
مجموعه‌ها