رمان خارجی

جزیره پنگوئن‌ها

(L`Ile Des pingouins)

این کتاب دایره‌المعارف جالبی است از انواع خصایص آدمیان و فراز و نشیب روح آنان که سرچشمه حوادث تاریخ است و اگر چه تاریخ است، تاریخ قوم خاصی نیست، بلکه روح راستین تاریخ بشر است. آناتول فرانس به دور از لفاظی‌های بی‌ارزش به جست‌وجوی «روح تاریخ» پرداخته تا کلید جاودانگی را در اختیار جوامع بشری قرار دهد و همین موضوع را با بیانی طنزآمیز نشان داده است. تاریخی که او نوشته تاریخ هر قومی است، اما تاریخ هیچ قومی نیست و علاوه بر تاریخ، سراپا انتقاد است و هر چند که مواردی از آن به تاریخ فرانسه باز می‌گردد، اما برای همه ملت‌ها قابل تطبیق است. ایمان در زندگانی بشر متمدن روزبه‌روز سست‌تر می‌شود و آناتول فرانس هم با خلقت شیطان خود همین امر را اثبات می‌کند، چرا که شیطان سکان زندگی آدمیان را به دست می‌گیرد و...

محمد قاضی
9789640018316
۱۳۹۶
۴۳۶ صفحه
۱۱۴ مشاهده
۰ نقل قول
آناتول فرانس
صفحه نویسنده آناتول فرانس
۳ رمان Awarded the Nobel Prize in Literature in 1921 "in recognition of his brilliant literary achievements, characterized as they are by a nobility of style, a profound human sympathy, grace, and a true Gallic temperament."

Anatole France began his career as a poet and a journalist. In 1869, Le Parnasse Contemporain published one of his poems, La Part de Madeleine. In 1875, he sat on the committee which was in charge of the third Parnasse Contemporain compilation. He moved Paul ...
دیگر رمان‌های آناتول فرانس
خدایان تشنه‌اند
خدایان تشنه‌اند خدایان تشنه‌اند آکنده از جنونی است که خدایان انقلاب و ارتجاع فرانسه را تشنه خون‌ریزی کرده بود. آناتول فرانس در این رمان با سبک شیوا و طنزآمیز خود و با هزاران باریک‌بینی می‌خواهد نشان دهد که مردم در زمان بحران‌های سیاسی و اجتماعی از عظمت تاریخ غفلت می‌ورزند.
جنایت سیلوستر بونارد
جنایت سیلوستر بونارد پیرمردی تنها که تمام سرگرمی‌اش کتاب است، بطور غیرمنتظره‌ای به دوره‌گردی برمی‌خورد و به پیشنهادش کتابی از او خریداری می‌کند، این کتاب اسراری را در خود نهفته دارد که پیرمرد از آن بی‌اطلاع می‌باشد.
مشاهده تمام رمان های آناتول فرانس
مجموعه‌ها