رمان خارجی

مارمولک سیاه

مارمولک سیاه بی‌شک معروف‌ترین رمان پلیسی ادو گاوا رانپو با حضور کارآگاهش، آکچی کو گورو، است. سرقتی ماجراجویانه باعث می‌شود آکچی برای یافتن سانائه، دختر جواهرفروش معروف اساکا، رد پای سارقی فریبنده و بی‌رحم ملقب به «مارمولک سیاه» را دنبال کند. آدم‌ربایی موفق این زن و تغییر چهره‌اش کار را برای کارآگاه زیرک رانپو دشوار می‌کند و در نهایت او را به هزارتویی زیرزمینی می‌کشاند که در آن موزه‌ای عجیب تاسیس شده است. یوکیو میشیما، نویسنده معروف ژاپنی ، این رمان را برای تئاتر اقتباس کرد و در فیلمی که کینجی فوکاساکو بر اساس نمایش‌نامه‌اش ساخت،نقشی جزئی ایفا کرد. نشر چترنگ بیش از این با انتشار رمان شکار و تاریکی و مجموعه داستان اتاق قرمز ادو گاوا رانپو، نویسنده سرشناس ژاپنی، را به بازار کتاب ایران معرفی کرده است.

چترنگ
9786008066439
۱۳۹۶
۱۷۲ صفحه
۲۱۵ مشاهده
۰ نقل قول
ادو گاوا رانپو
صفحه نویسنده ادو گاوا رانپو
۲ رمان Hirai Tarō (平井 太郎), better known by the pseudonym Edogawa Rampo (江戸川 乱歩), sometimes romanized as "Ranpo Edogawa", was a Japanese author and critic who played a major role in the development of Japanese mystery fiction.
دیگر رمان‌های ادو گاوا رانپو
جنایات مرموز دکتر مرا
جنایات مرموز دکتر مرا در این کتاب جنایی شش داستان رازآلود می‌خوانیم که فضای معمایی و عجیب همیشگی آثار رانپو در آن حکم‌فرماست و باعث میخکوب شدن مخاطب می‌شود. رانپو با استفاده از عناصر وحشت، تشویش و تردید داستان‌هایی شگفت‌انگیز در دنیاهایی واقعی یا ماورایی خلق می‌کند که محوریتشان معما و کشف پیچیدگی‌های ذهن آدمی است. در یکی از این داستان‌ها شاهد حضور کارآگاه ...
مشاهده تمام رمان های ادو گاوا رانپو
مجموعه‌ها