رمان ایرانی

ماه مهر را به خاطر بسپار

روایت زندگی خانواده‌های توتون‌چی و مظلومی در سال‌های میانی دهه پنجاه شمسی است. پسران این دو خانواده (میرآقا و روزبه) چشم دیدن یکدیگر را ندارند اما روزبه به خواستگاری ناهید، خواهر میرآقا، می‌رود و به انبار باروت کبریت می‌کشد. میرآقا هم دلبسته دختری به نام ژیلا شده است؛ ولی ژیلا سودای دیگری در سر دارد... ژیلا مدهوش عکس آهوان شده بود؛ کاری که به عنوان بهترین عکس دانشجویان سال اولی انتخاب شد. ژیلا با خط خوش در حاشیه زرد رنگ عکس نوشته بود: «افسون آهوان. آهوان ای آهوان دشت‌ها / گاه اگر در معبر گلگشت‌ها... خواب آن بی‌خواب را یاد آورید / مرگ در مرداب را یاد آورید.»

9786008211273
۱۳۹۶
۲۵۶ صفحه
۷۸ مشاهده
۰ نقل قول
دیگر رمان‌های شهریار زمانی
شیر علم
شیر علم غلام یاد شعری افتاده، در این اوضاع نابه‌سامان و بغرنج هم‌ دست از شعر و شاعری برنمی‌داری، این شعر مولانا وصف حاله و گفته شده تیمورتاش در مجلس پادشاه فقید آن رو زمزمه کرده. اسدالله در هر شرایط و موقعیتی به تیمورتاش بخت‌برگشته حسادت می‌کنی. ارباب اذن می‌فرماین شعر رو بخوانم؟ بخوانید و بعدش به فکر چاره باشید. ماه همه شیران ولی شیر ...
ناهید
ناهید در خانه را جوان شاد و شنگولی باز می‌کند. از زیر سایه‌بان طاقی شکل می‌گذرم و از سه پله پایین می‌روم. حیاط آب‌پاشی شده و شمعدانی‌های چسبیده به دیوار سیمانی تر و تازه‌اند.
مشاهده تمام رمان های شهریار زمانی
مجموعه‌ها