رمان ایرانی

خاما (رمان)

خاما نباید نوشته می‌شد. یک ‌بار یکی خیلی سال قبل او را زندگی کرد و در شبی، این راز مگو را گفت و دیگر به سخن درنیامد. لال شد. و گذشت و گذشت و گذشت تا رسید به یکی که کارش گفتن است. این کلمه‌ها امید دارند خاما زنده شود و آن راوی هم. به رقص و به رنگ‌رنگ زرد و قرمز این حلقه آتش، باید که جاری شد.

آموت
9786003840324
۱۳۹۶
۴۴۸ صفحه
۱۸۶ مشاهده
۰ نقل قول
یوسف علی‌خانی
صفحه نویسنده یوسف علی‌خانی
۶ رمان علیخانی پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی در روستای زادگاهش به قزوین رفت و پس از اتمام دوره متوسطه برای ادامه تحصیل راهی تهران شد. وی سال ۱۳۷۷ از رشته زبان و ادبیات عرب دانشکده ادبیات دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد. از یوسف علیخانی جدا از چند کتاب پژوهشی، سه مجموعه داستان به نام‌های قدم‌بخیر مادربزرگ من بود، اژدهاکشان و عروس بید منتشر شده‌است. وی در حال حاضر با پژوهش و نوشتن، و مدیریت نشر آموت گذران زندگی می‌کند.
دیگر رمان‌های یوسف علی‌خانی
اژدها کشان
اژدها کشان داستان‌های خوف‌انگیز این کتاب علاوه بر ارزش سرگرم‌کنندگی، ارزش جامعه‌شناسی نیز دارند.
عروس بید
عروس بید دخترم بیامده زنت بشود. ‌صدای سگی آمد از یک جای آبادی. دختر خندید و مهربان، من را برد توی چشم‌هایش. دخترم خیلی ساله بخواهه از اسیر برود. ببرش و زنش بکن. نگاهی به دور و برم کردم . این وقت صبح، هیچ وقت کسی از اسیری‌ها را ندیده بودم بیرون باشند؛ هوا به شب می‌مانست. از من گذشته همراهی شما، اما دخترم زن خوبی ...
قدم بخیر مادربزرگ من بود
قدم بخیر مادربزرگ من بود
اژدهاکشان
اژدهاکشان داستان‌های خوف‌انگیز این کتاب علاوه بر ارزش سرگرم‌کنندگی، ارزش جامعه‌شناسی نیز دارند.
مشاهده تمام رمان های یوسف علی‌خانی
مجموعه‌ها