بیوگرافی

منم ملاله

(I am malala)

ملاله یوسف‌زی، دختری است که هدف گلوله طالبان قرار گرفت، بیهوش شد و از طریق پاکستان، وی را به انگلستان منتقل کردند، تحت درمان قرار گرفت و شگفتا که مرگ را جواب کرد خودش می‌گوید: «بعضی‌ها می‌گویند هرگز برنمی‌گردم، اما قویا ایمان دارم که برمی‌گردم، بریدن از کشوری که دوستش داری چیزی نیست که هر کس آرزویش را داشته باشد.» ملاله حالا یکی از دختران جوان و مبارز پاکستانی برای حق تحصیل زنان در کشورش می‌باشد. جالب این که یکی از فرماندهان پیشین طالبان پس از ترور وی و نجاتش از مرگ نامه‌ای به او می‌نویسد و علت ترور وی را جلوگیری از استقرار یک نظام اسلامی می‌داند، او به ملاله می‌گوید اگر به مدرسه دینی طالبان برود می‌تواند به کشورش برگردد. کتاب منم ملاله شرح تلاش برای ایجاد حق زندگی برابر برای زنان در پاکستان و موانع دشوار فراوان آن است.

نگاه
9789643519247
۱۳۹۵
۳۸۴ صفحه
۹۵ مشاهده
۰ نقل قول
ملاله یوسف زی ـ کریستینا لمب
صفحه نویسنده ملاله یوسف زی ـ کریستینا لمب
۲ رمان Malala Yousafzai is a Pakistani activist for female education and the youngest-ever Nobel Prize laureate. She is known for human rights advocacy, especially education of women in her native Swat Valley in Khyber Pakhtunkhwa, northwest Pakistan, where the local Taliban had at times banned girls from attending school. Her advocacy has since grown into an international movement.
دیگر رمان‌های ملاله یوسف زی ـ کریستینا لمب
من ملاله هستم
من ملاله هستم هدف من از نوشتن این کتاب رساندن صدایم به گوش مردم دنیا، به نمایندگی از طرف همه دختران جهان بود. میلیون‌ها دختری که از حق تحصیل محروم می‌شوند و نمی‌توانند از استعدادهای خود بهره ببرند. امیدوار هستم داستان زندگی من برای همه دختران الهام‌بخش باشد تا صدایشان را به گوش دنیا برسانند و قدرت درون خود را احساس کنند، اما ...
مشاهده تمام رمان های ملاله یوسف زی ـ کریستینا لمب
مجموعه‌ها