رمان خارجی - روسیه

پیک‌نیک کنار جاده

(Roadside picnin)

«پیک‌نیک کنار جاده» روایت‌گر داستان مشهور بازدید بیگانگان از زمین است، با این تفاوت که این‌بار بین انسان‌ها و بیگانگان دیداری صورت نمی‌گیرد. نه تنها انسان‌ها بیگانگان مذکور را ندیده‌اند، بلکه طبق شواهد موجود، آن‌ها نیز متوجه حضور انسان‌ها نشده یا اصلا به حضورشان اهمیت نداده‌اند. تنها ماحصل این بازدید، به وجود آمدن شش ناحیه روی اقصی نقاط کره زمین است. نواحی بازدید پر از پدیده‌ها، اشیاء و فناوری‌های بیگانه‌ای هستند که حتی خبره‌ترین دانشمندان نیز قادر به توضیح دادنشان نیستند، ولی برای بسیاری از آن‌ها کاربرد عملی پیدا کرده و اذعان دارند که آنچه بیگانگان از خود، روی زمین بجا گذاشته‌اند،‌می‌تواند مسیر پیشرفت تاریخ بشریت را برای همیشه عوض کند. این وسط فقط یک مشکل وجود دارد: نواحی بازدید بسیار هولناک و مرگبار هستند و زنده بیرون آمدن از آن‌ها کار بسیار دشواری است. به مردان جسور یا شاید هم احمقی که رفتن به ناحیه و بیرون آوردن غنیمت از آن‌جا را به حرفه خود تبدیل کرده‌اند، «استاگر» می‌گویند.

فربد آذسن
9786001822889
۱۳۹۶
۲۶۴ صفحه
۳۳۰ مشاهده
۱ نقل قول
آرکادی بوریس استروگاتسکی
صفحه نویسنده آرکادی بوریس استروگاتسکی
۲ رمان Arkady Natanovich Strugatsky [Russian: Аркадий Стругацкий] was born in August 1925 in hot Batumi in the family of intellectuals critic Nathan Zalmanovich Strugatsky, who worked as a newspaper editor, and Alexandra Ivanovna Litvinovoj, honored teacher who taught Russian language and literature.
17-year-old Arkady Strugatsky, first participated in the construction of fortifications of the besieged city, then went to work at the factory, which produced shells.
During the evacuation of the sick younger Strugatsky – 9-year-old Boris. My mother ...
دیگر رمان‌های آرکادی بوریس استروگاتسکی
خدا بودن سخت است
خدا بودن سخت است وقتی روماتا از نزدیکی مقبره میکای مقدس، هفتمین و آخرین مقبره در این راه، عبور می‌کرد، هوا دیگر کاملا تاریک شده بود. اسب پرطمطراق نژاد هاماهارین، که او از دن تامئو در بازی برده بود، دیگر کاملا از کار افتاده شده بود: دائما عرق می‌کرد، پاهایش آن‌قدر به این طرف و آن طرف خورده بودند، دردناک شده بودند و به ...
مشاهده تمام رمان های آرکادی بوریس استروگاتسکی
مجموعه‌ها