رمان خارجی - فرانسه

آنجا که ایمانم را رها کردم

(Ou' j`ai laisse' mon a'me)

ژروم فراری نویسنده آرژانتینی دغدغه سیاست دارد. رمان «آنجا که ایمانم را رها کردم» داستان سیاسی است. رودررویی شکنجه‌گر و شکنجه‌شده در زندان سیاسی با مامور امنیتی. فراری لحظات این تقابل و کنش انسان‌ها را در شرایط مختلف به استادی ترسیم کرده است و خواننده را همراه خود به هزارتوی درونی آدم‌ها می‌کشاند تا تصویر «ایستادگی و تسلیم و بر عقیده پای فشردن و یا از دست رفتن باور» را به زیبایی در برابر خواننده قرار دهد. فراری نویسنده توانایی از آمریکای لاتین است که ادبیات غنی آن در سال‌های اخیر در بین خوانندگان فارسی زبان علاقمندان جدی داشته است و نویسندگان این منطقه توانسته‌اند به خوبی در دل ایرانیان جای خود را باز کنند.

نگاه
9786003762220
۱۳۹۷
۱۷۶ صفحه
۱۷۹ مشاهده
۰ نقل قول
ژروم فراری
صفحه نویسنده ژروم فراری
۴ رمان Jérôme Ferrari is a French writer and translator born in 1968 in Paris. He won the 2012 Prix Goncourt for his novel Le Sermon sur la chute de Rome ("The Sermon on the Fall of Rome").

Ferrari has lived in Corsica and taught philosophy at the lycée international Alexandre-Dumas in Algiers for several years, then at the Lycée Fesch of Ajaccio.
Currently, he is professor of philosophy at the French School of Abu Dhabi.

One work has been ...
دیگر رمان‌های ژروم فراری
خطابه سقوط رم
خطابه سقوط رم دو دانشجوی فلسفه از ادامه تحصیل در دانشگاه پاریس سر باز زده و به روستایی دور از ساحل می‌ایند تا با کار کردن در یک بار کوچک «بهترین دنیای ممکن» را بسازند. اما آن‌جا برایشان به جهنمی بدل می‌شود.
تصویرها
تصویرها «تصویرها» آخرین کتاب ژروم فراری است که در اوت سال 2018 نوشته شده است. رمانی شگفت‌انگیز به شکل موسیقی یا سمفونی مردگان در رثای مرگ زن جوانی است که حرفه‌اش خبرنگاری و عکاسی بوده است. رمان بسیار شاعرانه و پرمحتواست و در آن زندگی کوتاه این زن جوان را در تاریخ عکس‌های جنگی تعقیب می‌کند. «تصویرها» واقعیت فراموش‌شده‌ای را بیان ...
1 انسان 1 حیوان
1 انسان 1 حیوان ژروم فِراری یکی از نویسندگانِ پُرمخاطبِ ادبیات امروز فرانسه محسوب می‌شود. او نویسنده‌ جوانی‌ است متولدِ 1968 که به خاطرِ رمانِ خطابه‌ سقوطِ رم جایزه‌ گنکور را از آنِ خود کرد. رمانِ یک انسان، یک حیوان یکی از مهم‌ترین نوشته‌های اوست که در 2009 منتشر شد و جایزه‌ی لاندِرنو را برای او به همراه داشت. یک رمانِ تکان‌دهنده درباره‌ خشونت ...
مشاهده تمام رمان های ژروم فراری
مجموعه‌ها