رمان ایرانی

طلوع صحرا (رمان)

(Desert dawn)

واریس دیری، سخنگوی سازمان ملل برای مبارزه با ختنه دختران، فعال حقوق بشر، نویسنده و مانکن. در سال 1965 در خانواده ای سنتی و چادرنشین مسلمان در صحرای سومالی به دنیا آمد. در اولین کتابش به نام گل صحرا از داستان زندگی اش می گوید: داستانی غم انگیز از ختنه شدن در پنج سالگی و فرار از خانواده، در دوازده سالگی درست وقتی که می خواستند او را به عقد پیرمردی شصت ساله درآورند، صحرای سوزان سومالی را به تنهایی و با پای برهنه و پیاده طی کرد و دست سرنوشت او را به لندن رساند. وقتی به عنوان یک کارگر ساده در لندن کار می کرد، عکاس معروفی او را کشف کرد و در نهایت یکی از مانکن های معروف دنیا شد ولی همیشه رویای بازگشت به خانه و وطنش سومالی را در سر داشت. کتاب پیش رو، طلوع صحرا، از بازگشت او پس از بیست سال به وطنش سومالی می گوید. سفری پرخطر و پر فراز و نشیب به قلب کشوری از هم پاشیده و در حال جنگ. واریس هرگز کشور و فرهنگی که از آن آمده بود را فراموش نکرد. آمده تا راهی برای یاری رساندن به زنان و کودکان وطنش بیابد.

مروارید
9789641915898
۲۷۲ صفحه
۶۸ مشاهده
۰ نقل قول
واریس دیری
صفحه نویسنده واریس دیری
۱ رمان Waris Dirie (Somali: Waris Diiriye, Arabic: واريس ديري‎) (born in 1965) is a Somali model, author, actress and human rights activist.

In 1997, Waris abandoned her modeling career to focus on her work against female circumcision. That same year, she was appointed UN Special Ambassador for the Elimination of Female Genital Mutilation(FGM).
مجموعه‌ها