نمایش‌نامه و فیلم‌نامه

روشنگری

(Enlightenment)

روشنگری ماجرای لایا و نیک، مادر و پدری انگلیسی، است که پسر بیست ساله‌شان، آدم، برای گردشگری به خاور دور رفته و ناپدید شده است. ایمیلی که آدم آخرین بار برای آن‌ها فرستاده و در آن خبر از عزیمتش به جاکارتا داده، تنها سرنخی است که لایا و نیک در دست دارند. لایا فکر می‌کند پسرش در انفجاری در بالی درگذشته است، اما هنوز در انتظار یافتن خبری از آدم به هر چیز و هر کس امید می‌بندد. او مورخ است و وضع خودش را همسان وضع زنی در عصر ویکتوریا می‌یابد که در جست‌وجوی پسرش به هند رفته بود. روشنگری کودتایی است برای براندازی زیستن آسوده در "اینجا" و "اکنون" انگلیس.

بیدگل
9786007806890
۱۵۴ صفحه
۱۳۳ مشاهده
۰ نقل قول
شیلا استفنسن
صفحه نویسنده شیلا استفنسن
۱ رمان Hermann Hesse was a German-Swiss poet, novelist, and painter. In 1946, he received the Nobel Prize for Literature. His best known works include Steppenwolf, Siddhartha, and The Glass Bead Game (also known as Magister Ludi) which explore an individual's search for spirituality outside society.

In his time, Hesse was a popular and influential author in the German-speaking world; worldwide fame only came later. Hesse's first great novel, "Peter Camenzind", was received enthusiastically by young Germans desiring a different and ...
مجموعه‌ها