روانشناسی

تخت خوابت را مرتب کن

(Make your bed)

روز هفدهم مه سال 2014، افتخار داشتم که در جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه تگزاس در آستین سخنرانی کنم. اگر چه خودم هم از همین دانشگاه فارغ‌التحصیل شده بودم، اما نگران بودم که سخنان یک ژنرال جنگی که عمرش را در جنگ سپری کرده، خیلی مورد استقبال دانشجویان کالج قرار نگیرد. اما وقتی دیدم آن‌ها با اشتیاق برای شنیدن سخنرانی‌ام آمده‌اند، بی‌نهایت شگفت‌زده شدم. گویا ده درسی که در تمرینات نیروی دریایی یاد گرفته بودم، و اساس اظهاراتم را شکل می‌دادند، مورد توجه جمعیت کثیری قرار گرفت. آن‌چه گفتم درس‌هایی ساده بود برای غلبه بر امتحانات تمرینات دریایی، اما هر ده تمرین برای مواجهه با چالش‌های زندگی نیز کاربرد داشت. همه ما می‌دانیم که زندگی، سخت و طاقت فرسات؛ ولی گاهی با انجام کارهایی پیش‌پاافتاده می‌توان به نتیجه‌ای دست یافت که زندگی را تحت تأثیر قرار دهد. عمل بسیار ساده‌ای مانند مرتب کردن تختخواب هم می‌تواند برای شروع یک روز نیروی انگیزشی شگفت‌آوری داشته باشد و رضایتی درونی برای به پایان رساندن یک روز خوب برای‌مان فراهم کند. برای تغییر جهان، اول تختخواب را مرتب کن.

حسین گازر
9786004610537
۱۳۹۷
۱۰۴ صفحه
۱۹۷ مشاهده
۲ نقل قول
ویلیام ‌مک‌ریون
صفحه نویسنده ویلیام ‌مک‌ریون
۲ رمان Admiral William H. McRaven (U.S. Navy Retired) served with great distinction in the Navy. In his thirty-seven years as a Navy SEAL, he commanded at every level. As a Four-Star Admiral, his final assignment was as Commander of all U.S. Special Operations Forces. He is now Chancellor of the University of Texas System.
دیگر رمان‌های ویلیام ‌مک‌ریون
داستان‌های دریا (زندگی من در عملیات ویژه)
داستان‌های دریا (زندگی من در عملیات ویژه) من متقاعد شده‌ام که دلیل عالی بودن این نسل توانایی تبدیل کردن سختی‌های زندگی به داستان‌های خنده‌دار، فروتنانه، فراموش‌نشدنی، و گاهی باور نکردنی است. پدرم به من می‌گفت: »بیل، همه چی به این بستگی داره که چطور زندگی رو به خاطر بیاری.» داستان‌های این کتاب شیوه‌ای هستند که من زندگی‌ام را به خاطر می‌آورده‌ام. گمان کنم الان من هم دیگر ...
مشاهده تمام رمان های ویلیام ‌مک‌ریون
مجموعه‌ها