رمان خارجی - شرق دور

جنایات مرموز دکتر مرا

در این کتاب جنایی شش داستان رازآلود می‌خوانیم که فضای معمایی و عجیب همیشگی آثار رانپو در آن حکم‌فرماست و باعث میخکوب شدن مخاطب می‌شود. رانپو با استفاده از عناصر وحشت، تشویش و تردید داستان‌هایی شگفت‌انگیز در دنیاهایی واقعی یا ماورایی خلق می‌کند که محوریتشان معما و کشف پیچیدگی‌های ذهن آدمی است. در یکی از این داستان‌ها شاهد حضور کارآگاه زبده و محبوب رانپو، آکچی کوگورو، هستیم. رانپو برای نوشتن برخی داستان های این کتاب از حقایق و پدیده‌های علمی نیز بهره برده است. «درک‌ناپذیر بود که چرا پزشکی باید نیمه‌شب پنهانی وارد ساختمانی خالی شود و از همه مهم‌تر، با صدای بلند به منظره مردی حلق‌آویز شده بخندد. نمی‌توانستم جلوی کنجکاوی‌ام را بگیرم که به شدت تحریک شده بود. با این حال، وقتی از عده‌ای بسیار درباره گذشته و فعالیت‌های روزانه دکتر مرا سوال کردم، کوشیدم این کنجکاوی را بروز ندهم.»

چترنگ
9786226220422
۱۵۲ صفحه
۹ مشاهده
۰ نقل قول
ادو گاوا رانپو
صفحه نویسنده ادو گاوا رانپو
۲ رمان Hirai Tarō (平井 太郎), better known by the pseudonym Edogawa Rampo (江戸川 乱歩), sometimes romanized as "Ranpo Edogawa", was a Japanese author and critic who played a major role in the development of Japanese mystery fiction.
دیگر رمان‌های ادو گاوا رانپو
مارمولک سیاه
مارمولک سیاه مارمولک سیاه بی‌شک معروف‌ترین رمان پلیسی ادو گاوا رانپو با حضور کارآگاهش، آکچی کو گورو، است. سرقتی ماجراجویانه باعث می‌شود آکچی برای یافتن سانائه، دختر جواهرفروش معروف اساکا، رد پای سارقی فریبنده و بی‌رحم ملقب به «مارمولک سیاه» را دنبال کند. آدم‌ربایی موفق این زن و تغییر چهره‌اش کار را برای کارآگاه زیرک رانپو دشوار می‌کند و در نهایت او ...
مشاهده تمام رمان های ادو گاوا رانپو
مجموعه‌ها