رمان خارجی

صدای سقوط

داستان صدای سقوط گوشه‌هایی از زندگی مردی است آمریکایی که از جبهه‌های جنگ دوم به کشورش بازگشته، اما پس از بازگشت متوجه می‌شود که کشورش از وی به عنوان قهرمان یاد نمی‌کند. علاوه بر آن، خود نیز به مرور متوجه می‌شود که جنگ پدیده‌ای ناصواب و زشت است. آرزو می‌کند ای کاش هرگز به جبهه‌ها نمی‌رفت و دست خود را به خون انسان‌های بی‌‌گناه آلوده نمی‌کرد. همین احساس پشیمانی باعث می‌شود که این مرد از درون سقوط کند و به ورطه ناامیدی و یاس کشیده شود، آنچنان‌که طنین این سقوط در فضای این داستان به شیوه‌ای گیرا و جذاب اما تاسف‌بار شنیده می‌شود. همچون دیگر داستان‌های میلر، به نظر می‌رسد این داستان نیز بر اساس زندگی شخصیتی واقعی نگاشته شده است. در این داستان یک بار دیگر میلر نشان می‌دهد، یک قصه‌‌گوی شیرین زبان است و در پرورش شخصیت قصه‌هایش مهارتی بی‌چون و چرا دارد.

نخستین
9786001270024
۱۳۸۹
۱۱۲ صفحه
۹۰۳ مشاهده
۰ نقل قول
دیگر رمان‌های هنری میلر
نکسوس (تصلیب گلگون)
نکسوس (تصلیب گلگون)
مدار راس‌السرطان
مدار راس‌السرطان برای توست که می‌خوانم، تانیا، ای کاش که می‌توانستم خوش‌تر از این بخوانم، آهنگین‌تر از این، اما در آن صورت شاید هرگز به شنیدن آوازم رضایت نمی‌دادی، تو به آواز دیگران گوش داده‌ای و آوازشان هیچ گرمایی به تو نبخشیده. آن‌ها یا بیش از حد زیبا خوانده‌اند، یا کمتر از آن‌چه انتظار داشتی. نمی‌دانم بیست و چندم اکتبر است. دیگر ...
لبخند پای نردبان
لبخند پای نردبان می‌خواستم قهرمان داستانم، آگوست، مثل نور از صحنه خارج شود، اما نه با مرگ؟ می‌خواستم مرگ او روشنی‌بخش راه باشد، آغاز باشد، نه پایان. آغاز زندگی زمانی است که آگوست خودش می‌شود، نه فقط آگوست، بلکه همه انسان‌ها.
مکس
مکس نزدیک رصدخانه مثل قبرستان ساکت است. نزدیک دیواری فرو ریخته فاحشه‌ای تنها با بی‌قراری ایستاده و آن‌قدر بی‌حال است که علامت هم نمی‌دهد. جلوی پایش توده‌ای آشغال پخش و پلا شده ـ برگ‌های مرده، روزنامه‌های کهنه، قوطی حلبی، خار و خاشاک، ته‌سیگار. به نظر می‌رسد آماده است همان‌جا، وسط آن آشغال‌ها، ولو شود و غزل را بخواند.
مشاهده تمام رمان های هنری میلر
مجموعه‌ها