تقویم مطالعه ۱۳۹۸ X
فروردین
اردیبهشت
خرداد

آخرین فعالیت‌ها


 • زمستان مومی
  از زمستان مومی :

  «هنگامی ‏که همه چیز به ‏راستی ایستا و ثابت باشد، زمان که مفهوم انتزاعی ‏اش تنها با تغییر و دگرگونی می‌تواند معنا یابد یک‏سره از حرکت بازمی‏ ایستد. بدین سان، گویی در نسبیتی روان‏شناختی، گستره زمان در یک «آن» فشرده و گذشت زمان متوقف می‌‏شود. البته هرگز پیش نیامده است که این جهان پرغوغا به ‏کلی از جنبش و دگرگونی بازایستد و حتی اگر چنین شود، باز ذهن آدمی می‌تواند ... (...)

 • زمستان مومی
  برای زمستان مومی نوشت :

  «سحرخیزی در آن هوای سرد و دلگیر در صبح نخستین جمعه دی ماه چیزی نبود که او را چندان بیازارد؛ بارها در طول خدمت سی‏ ساله‏ اش با تکالیفی بس دشوارتر از این روبه‏رو شده بود. در این سال‌ها دیگر به این شرایط خو کرده بود، ولی آنچه هر بار از آن در شگفت می‏ شد این بود که چرا هرگز نتوانسته بود از دلهره جان‏کاه این تجربه مهیب بکاهد. این احساس برایش تازگی نداشت و می‏ کوشید آن را چون همیشه پنهان سازد یا نادیده انگارد، ولی اگر از زنجیره حوادث موحشی که از این پس روی می‌‏داد آگاه بود، دست‏ کم، این بار از این تشویش فرساینده شگفت‏‌زده نمی‌‏شد…»

 • زمستان مومی
  از زمستان مومی :

  «سحرخیزی در آن هوای سرد و دلگیر در صبح نخستین جمعه دی ماه چیزی نبود که او را چندان بیازارد؛ بارها در طول خدمت سی‏ ساله‏ اش با تکالیفی بس دشوارتر از این روبه‏رو شده بود. در این سال‌ها دیگر به این شرایط خو کرده بود، ولی آنچه هر بار از آن در شگفت می‏ شد این بود که چرا هرگز نتوانسته بود از دلهره جان‏کاه این تجربه مهیب بکاهد. ... (...)

 • زمستان مومی
  برای زمستان مومی نوشت :

  «زمستان مومی» به نظرم اثر متفاوتی در رمان معاصر ایرانیه. می‌شه چندین بار اونو خوند و بازم از خوندنش غرق لذت شد. به جز داستان فوق العاده جذاب و تأثیرگذارش، که ممکنه معماش همون دفعهٔ اول دیگه برات فاش بشه، خود داستان اونقدر معانی بین سطری عمیقی داره که با هر بار خوندن می‌تونه بیشتر و بیشتر کشف بشه. «زمستان مومی» در نوع خودش درجه یکه.

 • زمستان مومی
  ستاره داد