تقویم مطالعه ۱۳۹۷ X
فروردین
اردیبهشت

آخرین فعالیت‌ها


 • قصه‌های امیرعلی 4
  از قصه‌های امیرعلی 4 :

  جر و بحث‌های زن و شوهری معمولا بر سه قسم است: روش پینگ پونگی،که در آن،طرفین ،یکی می‌گویند و یکی می‌شنوند،اغلب رالی‌هایش طولانی است و در پایان،فارغ از اینکه برنده کی است،دو قهرمان با هم دست می‌دهند و به رسم پهلوانی به یکدیگر «خسته نباشید» می‌گویند. دوم،متد بولینگی،که توپ یکی از دو طرف خیلی پر است و بدون لحظه‌ای درنگ و ذره‌ای ملاحظه از روی مواضع بی دفاع حریف می‌گذرد ... (...)

 • قصه‌های امیرعلی 4
  از قصه‌های امیرعلی 4 :

  چون احساس می‌کنم چشمانم هم دارد ضعیف می‌شود نام دماغ خود را بین التعطیلین گذاشته‌ام. (...)

 • قصه‌های امیرعلی 3
  برای قصه‌های امیرعلی 3 نوشت :

  باز هم طنزی بی بدیل از امیر علی نبویان. در کتاب سوم پختگی بیشتری در متن و نوع طنز دیده می‌شود.

 • قصه‌های امیرعلی 3
  از قصه‌های امیرعلی 3 :

  یکی از فرق‌های عمده آدمیزاد با یونولیت آن است که انسان گاهی ریسک می‌کند به این مفهوم که دست به کاری میزند که از عاقبتش به طور کامل مطمئن نیست؛اگر سرانجامِ امرْ باب میل بود که چه نیکو،اما اگر نشد بای پیه عواقبش را بهدتنش بمالد. (...)

 • قصه‌های امیرعلی 3
  از قصه‌های امیرعلی 3 :

  مدتی است در کشور ما شایعه شده که ایرانی‌ها باهوش‌ترین آدم‌های دنیا هستند که صد البته،لعنت خداوند بر منکرش باد. اما این که این مسابقات هوش کی و‌کجا برگزار شده،جدول رده‌بندی نهایی آن به چه ترتیبی بوده ،ما با چند امتیاز اختلاف نسبت به نایب قهرمان،اول شدیم،اصلا کدام ملت بعد از ما دوم شده‌اند،تیم اعزامی ما به این مسابقات متشکل از چه نفراتی بوده و هزار و یک مساله دیگر،بر ... (...)

 • قصه‌های امیرعلی 3
  از قصه‌های امیرعلی 3 :

  اغلب در مدارس ،دو ناظم وجود دارد با شرح وظایفی کاملا تعریف شده! یکی که بداخلاق است و صرفا طبق داده‌های آماری واصله و نه بر مبنای روانشناسی رنگ و چهره،معمولا کت و شلوار قهوه‌ای سوخته می‌پوشد و یک خط اخم عمیق،میان دو ابرو دارد و دیگری خوش اخلاق،که لباسش-در بسیاری از موارد دیده شده-یک پیراهن آبی آسمانی و شلواری روشن است،با یک سبیل کاملا افقی مستطیل شکل به مساحت ... (...)

 • قصه‌های امیرعلی 2
  برای قصه‌های امیرعلی 2 نوشت :

  باز هم اثری عالی از امیرعلی نبویان. شخصیت پردازی در این کتاب به غنای خود رسیده و استفاده از طنز اشعار در جای جای داستان به زیبایی اثر افزوده است.

 • قصه‌های امیرعلی 2
  از قصه‌های امیرعلی 2 :

  تنها نکته قابل ذکر در طول مسیر،صدای بلند ضبط ماشین بود و تصنیفی که مربوط می‌شد به خاطرات مسافرت دسته جمعی خواننده اثر و دوستان‌شان در بهار گذشته،که گویا یک بانوی با محبتی هم همسفرشان شده بود و همراهشان می‌آمد و این که آن هنرمند وارسته تردید داشتند سر صحبت را باز کنند یا نه. البته سرانجام «راز دلشان را به او گفتند و یک چیزی جواب شنفتند» که بنده ... (...)

 • قصه‌های امیرعلی 2
  از قصه‌های امیرعلی 2 :

  اگه دوستی ،امروز که وانت اومده دنبالم همراهم میای،نه وقتی لیموزین سوار میشم. (...)

 • قصه‌های امیرعلی 1
  برای قصه‌های امیرعلی 1 نوشت :

  به معنای واقعی کلمه عالی. نثری عالی به همراه طنز ادبی خاص نویسنده به گیرایی داستان کمک بسزایی کرده است.

 • قصه‌های امیرعلی 1
  از قصه‌های امیرعلی 1 :

  ابوی که همواره معتقد بود سلیقه من در انتخاب البسه مایه سرشکستگی خانواده است،مرا به مغازه آقایی برد که کت و شلوارهایش را با اسم کوچک صدا می‌کرد: سرجیو،جورجیو،ماسیمو،روبرتو و غیره؛جوری که آدم فکر می‌کرد به جای بوتیک،سر تمرین آ ث میلان رفته. (...)

 • قصه‌های امیرعلی 1
  از قصه‌های امیرعلی 1 :

  همانطور که می‌دانیم،مرگ شتری است که در خانه هر بنی بشری می‌نشیند و تا مسافر به مرکب سولر نشود،ول‌کن معامله نیست. حقیر ،نام این نظریه را «نظریه جَمَل» گذاشته‌ام. (...)

 • قصه‌های امیرعلی 1
  از قصه‌های امیرعلی 1 :

  تمام عزیزانی که مادرشان مبتلا به وسواس است و پدرشان به دیسک کمر مصلحتی! مستحضرند که دردناک‌ترین و غم‌آفرین‌ترین آیین نوروزی خانه تکانی است. (...)

 • قصه‌های امیرعلی 1
  از قصه‌های امیرعلی 1 :

  خیلی سخت است و دردناک که در یک داستانی نه سر پیاز باشید نه ته پیاز ،ولی متهم به بوی پیاز. (...)

 • قصه‌های امیرعلی 1
  از قصه‌های امیرعلی 1 :

  اصلا نامبرده به شکل کاملا داوطلبانه‌ای متخصص خوردن ضربه‌های روحی سرگردانی بود که در کوچه و خیابان در حال رفت و آمد بودند! (...)

 • قصه‌های امیرعلی 1
  از قصه‌های امیرعلی 1 :

  دوری علایق و طرز فکر آدم‌های یک نسل،مجال گفتگو،هم اندیشی،کنار هم بودن و ظرفیت پذیرش عقاید مخالف را از بین می‌برد (که برده است) (...)

 • زنان توی دیوار
  برای زنان توی دیوار نوشت :

  این اثر که در ژانر وحشت نگاشته شده،روابط سرد و تو خالی خانوادی ای را بیان می‌کند که در ابتدا با جو سازی و خلق داستانی گیرا و ایجاد پرسش‌های بسیار جوی مطلوب ایجاد کرده ولی در پایان با نگارشی سرسری و به عبارتی با سرهم بندی پایان مناسبی را رقم نزده است. به طوری که در یک سوم پایانی کتاب،خواننده به راحتی سیر داستان و پایان بندی را به راحتی حدس میزند. در صورتی که با اندکی پیچ و تاب و پایانی غافلگیرانه می‌توانست به اثر مناسبی تبدیل گردد. با وصف این حال خواندن این کتاب را به تمامی دوستداران ژانر وحشت پیشنهاد میکنم.

 • بی سایگان
  برای بی سایگان نوشت :

  در این کتاب به بحران هویت کاراکترهای داستان می‌پردازد. در این اثر به زندگی شخصیت‌های متعددی پرداخته شده که وجه مشترک آنها، تلاش برای دستیابی به یک هویت مشخص است که معمولا هم دستاوردی در این زمینه ندارند. اغلب شخصیت‌های این رمان جوانانی با گرایش‌های هنری هستند که جایگاه مشخصی در اجتماع ندارند. آنها اغلب به دلخوشی‌های فردی زودگذر روی می‌آورند که پایداری چندانی در این گزینه‌ها وجود ندارد. نبود چشم اندازهای روشن در برابر زندگی این افراد باعث می‌شود به لذت‌های آنی برای گذر از لحظه‌های کسل کننده روی بیاورند. پناه بردن به الکل،روابط پنهانی و مصرف مواد مخدر راهی برای پر کردن خلا بی هویتی افراد در این رمان عنوان شده است.

 • روح کانترویلا و دو داستان دیگر
  برای روح کانترویلا و دو داستان دیگر نوشت :

  در این کتاب که در واقع مجموعه 3 داستان کوتاه است در ابتدا با بیانی طنز آغاز و با حالتی حزن انگیز پایان می‌یابد. در یکی از داستان‌ها ماجران دوریان گری مطرح می‌گردد. نقدی که به این کتاب وارد است بیان‌های سریع و به شدت کوتاه شده و عاری از هرگونه جو سازی است. در صورتی که با اندکی توضیح و جوسازی ،داستان‌های زیبایی خلق می‌گردید. متاسفانه از خواندن این کتاب لذت چندانی نبردم.

 • کرکس
  ستاره داد
 • کرکس
  برای کرکس نوشت :

  «کرکس» اثری است منحصربه‌فردبرای نوجوانان حاصل همکاری «والتر باله» با نویسنده‌ی آثار جنایی، «اروین کلس». رمانی ماجراجویانه که هیجان و تعقیب و گریز در داستانی علمی تخیلی در هم می‌آمیزد. خواندن این کتاب را به تمامی دوستان فانتزی خوان پیشنهاد می‌کنم.

 • ماه الماس
  برای ماه الماس نوشت :

  کتاب ماه الماس به عنوان اولین رمان کارآگاهی انگلیسی ستاره فروزانی است در ادبیات جنایی و کارآگاهی. در این کتاب نویسنده با استفاده از بیان خط روایی داستانی که توسط اشخاص مختلفی نقل می‌شود،به خلق معمایی چند وجهی پرداخته است. خواندن این اثر زیبا را به تمامی دوستان پیشنهاد می‌کنم.

 • ماه الماس
  از ماه الماس :

  شاید فکر کنی که تناقضی آشکار را این جا مشاهده می‌کنی. اگر این طور است، به این حرف گوش کن. همسرت را در 24 ساعت آینده به دقت زیر نظر بگیر. اگر خانم خوبت، چیزی شبیه یک تناقض در رفتارش در این مدت نشان نداد، خدا به دادت برسد، چراکه با یک هیولا ازدواج کرده ای. (...)

 • ماه الماس
  از ماه الماس :

  گروهبان گفت: دنیای فلاکت باری است. آقای بترج، زندگی آدم، یک جور سیبل است و بدبختی همیشه در حال شلیک به آن؛ و همیشه هم به هدف می‌زند. (...)

 • ماه الماس
  ستاره داد