رمان خارجی

سرزمین نابینایان

(The country of the blind)

هربرت جرج ولز نویسنده انگلیسی در کنت متولد شد. پدرش مغازه‌دار فقیری بود و از عهده مخارج خانواده بر نمی‌آمد، به همین دلیل ولز از کودکی به کار مشغول شد. مدتی به عنوان شاگرد پارچه‌فروشی کار کرد، ولی خیلی زود دست از این کار کشید و برای تحصیل به دانشگاه رفت. وی پس از چندی به تدریس زیست‌شناسی پرداخت و با نوشتن داستان‌ها و مقالاتی برای روزنامه به شهرت رسید. از آن پس در رشته نویسندکی به شهرت‌های فراوانی دست یافت.

9786001820144
۱۳۸۹
۸۴ صفحه
۸۶۲ مشاهده
۰ نقل قول
هربرت جرج ولز
صفحه نویسنده هربرت جرج ولز
۲ رمان هِربرت جورج وِلز روزنامه‌نگار، جامعه‌شناس، تاریخ‌نگار و نویسندهٔ سوسیالیست انگلیسی و خالق رمان‌های علمی تخیلی است. وی در اواخر قرن نوزدهم و اوائل قرن بیستم زندگی می‌کرده است. از آثار علمی-تخیلی او می‌توان به «ماشین زمان» و «انسان شبیه خدایان» و «جنگ دنیاها» اشاره کرد. اثر تاریخ نگارانه ی هِربرت جورج وِلز در ایران با نام «کلیات تاریخ» انتشار یافته است.
دیگر رمان‌های هربرت جرج ولز
دری در دیوار
دری در دیوار داستان‌های این مجموعه صرفا از داستان‌های ژانر علمی تخیلی نیستند که هدف اصلی در آن‌ها سرگرم کردن خواننده باشد، بلکه نویسنده در آن‌ها با بهره‌گیری از ویژگی‌های این سبک از روایت، خواننده خود را به دنیای لایتناهی تخیلات می‌برد تا در آن به تماشای پیچیدگی‌های درونی خود بنشیند، انسان‌هایی که فرصت این را دارند که با ورود به دنیایی دیگر ...
مشاهده تمام رمان های هربرت جرج ولز
مجموعه‌ها