رمان خارجی

امواج گرسنه

(The hungry tide)

بین دریا و دشت‌های بنگال، مجمع‌الجزایر بزرگی واقع شده است. در این جزایر صدها سال فقط ببرهای شکوه‌مند انسان‌خواری که هم‌اکنون از زندگی در این منطقه محروم شده‌اند، و تمساح‌های حاکم بر این دریاها، به سر می‌بردند تا بر هستی و ادامه حیاط مخاطره‌آمیز خود در میان گل و لای بیفزایند. ساکنان جزیره «سانداربانس» معتقدند هر کس بدون داشتن قلبی پاک و سلیم در میان این کانال‌های پر آب و دهلیزهای تو در توی آن‌ها دست به خطر بزند، هرگز باز نخواهد گشت. این، ورود «پایا روی» یک آمریکایی سرسخت اما با اصل و نسب هندی و «کانای دات» یک شرکت‌دار با تجربه از دهلی نو است که آرامش دلپذیر زندگی روستایی را بر هم می‌زند. از این لحظه به بعد امواج شروع به بازگشت می‌کنند. ویژگی به یادماندنی این رمان هرگز از یادها فراموش نمی‌شود.

آموت
9786005941845
۱۳۹۱
۵۷۶ صفحه
۵۱۳ مشاهده
۰ نقل قول
آمیتاو گاش
صفحه نویسنده آمیتاو گاش
۲ رمان Amitav Ghosh is one of India's best-known writers. His books include The Circle of Reason, The Shadow Lines, In An Antique Land, Dancing in Cambodia, The Calcutta Chromosome, The Glass Palace, Incendiary Circumstances, The Hungry Tide. His most recent novel, Sea of Poppies, is the first volume of the Ibis Trilogy.

Amitav Ghosh was born in Calcutta in 1956. He studied in Dehra Dun, New Delhi, Alexandria and Oxford and his first job was at the Indian Express newspaper ...
دیگر رمان‌های آمیتاو گاش
قصر شیشه‌ای
قصر شیشه‌ای
مشاهده تمام رمان های آمیتاو گاش
مجموعه‌ها