مجموعه داستان داخلی

خیکی‌ها در تاریخ و داستان‌های دیگر

تا امروز تنها 3 نویسنده موفق شده‌اند بیش از یک‌بار جایزه ادبی بوکر را از آن خود کنند: پیتر کری، جی ام کونتزی و هیلاری مانتل. پیتر کری یک‌بار در سال 1988 برای رمان اسکار و لوسیندا برنده جایزه ادبی بوکر شد و بار دوم در سال 2001 با رمان تاریخی واقعی دار و دسته کلی. البته در سال 2008 نیز به فهرست نامزدهای نهایی این جایزه راه یافت. کری استاد برجسته برنامه هنرهای زیبا در زمینه نویسندگی خلاق در دانشگاه نیویورک است. او هر سال از میان 400 متقاضی شرکت در دوره داستان‌نویسی تنها 6 نفر را برای حضور در کلاس‌هایش می‌پذیرد. پیتر کری دوستان بسیاری دارد که داستان‌ها و رمان‌هایش را ستایش می‌کنند. ویم وندرس کارگردان آلمانی است که نوشتن فیلم‌نامه تا انتهای جهان‌اش را به کری سپرد و از این همکاری به عنوان نقطه درخشان کارنامه‌اش نام می‌برد. وندرس می‌گوید: داستان‌های کوتاه پیتر کری می‌تواند ذهنیت ویران شده زندگی آدم‌های امروز را صاف و پوست‌کنده توی چشم‌مان فرو کند. چیزی که او در داستان‌های کوتاهش خلق می‌کند، داستان علمی تخیلی نیست، بلکه حقیقت محض است. پل استر دوست و همسایه نزدیک او در بروکلین می‌گوید: هر وقت کتاب تازه‌ای از پیتر کری منتشر می‌شود، اولین مشتری صبح‌گاهی کتاب او در کتاب‌فروشی هستم.

قطره
9786001196737
۱۳۹۲
۱۳۰ صفحه
۳۳۵ مشاهده
۰ نقل قول
پیتر کری ۳ رمان Librarian Note: There is more than one author in the Goodreads database with this name. See this thread for more information.

Peter Carey was born in Australia in 1943.

He was educated at the local state school until the age of eleven and then became a boarder at Geelong Grammar School. He was a student there between 1954 and 1960 — after Rupert Murdoch had graduated and before Prince Charles arrived.

In 1961 he studied science for a single ...
دیگر رمان‌های پیتر کری
داستان عاشقانه سرقت
داستان عاشقانه سرقت دیگر وقتش شده بود نشان افتخار استرالیا را به من بدهند... در عوض، بچه‌ام را از من گرفتند، وکلای طلاق دوره‌ام کردند و به دلیل اقدام برای پس گرفتن بهترین اثرم، با این حکم که جزء مایملک زناشویی است، یک راست روانه زندان شدم.
طوطی و الیور در آمریکا
طوطی و الیور در آمریکا هنگامی که الیور سفر دریایی خود را به سمت ایالات متحده آغاز می‌کند، سفری که به ظاهر با هدف مطالعه در نظام جزا صورت می‌گیرد، اما صراحتا برای این است که از انقلاب دوباره رهایی یابد، طوطی هم آنجا خواهد بود. آن هم در مقام جاسوسی برای مارکوس، و نیز به عنوان محافظ و در عین حال،‌دشمن و مانعی برای ...
مشاهده تمام رمان های پیتر کری
مجموعه‌ها