رمان ایرانی

شهرت (رمانی در 9 داستان)

(Geschichten neun in roman ein)

دانیل کلمان نویسنده جوان آلمانی در 1975 در مونیخ به دنیا آمد. پدر دانیل کارگردان و مادرش هنرپیشه بود. کلمان در دوران تحصیل به مدرسه یسوریان در وین رفت و بعد در دانشگاه وین، فلسفه و زبان و ادبیات خواند. تحصیلات او در رشته فلسفه است و در حال گرفتن دکترا است. ردپای فیلسوفانی چون نیچه در آثار او دیده می‌شود. کلمان جوان از 22 سالگی نوشتن را آغاز کرده است. منتقدان سن جوانی را در ادبیات آلمان 30 و یا 40 سالگی می‌دانند، اما او از 22 سالگی شروع کرد، سنی که شیلر در آن کتاب عشق و دسیسه را نوشت. اولین رمان کلمان با عنوان تصور برن هلن در سال 1998 منتشر شد، یک سال بعد از آن هم مجموعه داستان‌های او به نام زیر آفتاب منتشر شد. در سال 2001 رمان زمان مالر به چاپ رسید و این رمانی که در کوتاه زمانی به محبوبیت و شهرت می‌رسد و چند جایزه معتبر ادبی را از آن خود می‌کند.

روزگار
9789643743673
۱۳۹۳
۱۲۰ صفحه
۲۵۵ مشاهده
۰ نقل قول
دانیل کلمان
صفحه نویسنده دانیل کلمان
۵ رمان پدر کلمان کارگردان و مادرش هنرپیشه بود و دانیل در خانواده هنری پرورش یافت. در دوران تحصیل به مدرسه یسوریان در وین رفته و بعد در دانشگاه وین، فلسفه و زبان و ادبیات می‌خواند. تحصیلات نویسنده در رشته فلسفه‌است و در حال گرفتن دکترا است؛ ما ردپای فیلسوفانی چون نیچه را در این اثر می‌بینیم.وی نویسنده جوانی است که از ۲۲ سالگی آغاز به نوشتن کرده‌است. منتقدان سن جوانی را در ادبیات آلمان ۳۰ و یا ۴۰ سالگی می‌دانستند، اما ...
دیگر رمان‌های دانیل کلمان
شهرت (رمانی در 9 قصه)
شهرت (رمانی در 9 قصه) زبان فارسی ...
من و کامینسکی
من و کامینسکی من و کامینسکی شرح چند روز از زندگی نویسنده‌ای جوان و جویای نام است که به سراغ نقاشی فراموش شده می‌رود و در کند و کاو برای یافتن پیشینه زندگی این نقاش هویت، مقصد و مقصود زندگی خود را باز می‌یابد.
اندازه‌گیری دنیا
اندازه‌گیری دنیا این درست، که در کتاب‌های تاریخ نیامده، اما در رمان دانیل کلمان، نتیجه ملاقات سال 1828 بین دو نابغه شگفت‌انگیز و غیرعادی، خواندنی است. یکی جغرافی‌دان و کاشف سرزمین‌های دور، الکساندر فون هومبولت است و دیگری ریاضیدان سرشناس، کارل فردریک گاووس، نتیجه این دیدار سفری است پرماجرا برای اندازه‌گیری دنیا.
شهرت (1 رمان در 9 داستان)
شهرت (1 رمان در 9 داستان) دانیل کلمان، نویسنده هلندی با زبانی سرشار از طنز توانسته است در نه داستان به هم پیوسته رمانی بنویسد درباره بازی در اینترنت، پرسه‌زنی در چت‌روم‌ها، ایمیل‌ها و دیگر معانی مدرن ارتباطی. رمان شهرت در سال 2010 جایزه سونس فرانسه را به دست آورد و در سال 2011 نیز فیلمی بر اساس آن ساخته شد.
مشاهده تمام رمان های دانیل کلمان
مجموعه‌ها