مجموعه داستان خارجی

چای‌خانه خانوادگی

(Alie cay bahcesi)

همیشه فکر کرده‌ام در این حکایت نقش من چه بوده. دیالوگ‌های من را که نوشته، میزانسن‌ها را چه کسی مشخص کرده؟... در تمام کتاب‌هایی که خوانده‌ام همیشه دنبال کاراکتری بوده‌ام که من را به خودم نشان دهد. در تمام نمایش‌های رادیویی، در تمام فیلم‌ها، دنبال جمله‌ای گشته‌ام، جمله‌ای که بتواند من، دختر آقا نجات ساعت‌ساز و مارال خانم خانه‌دار، را به من بشناساند... چای‌خانه خانوادگی قهرمانی فراموش نشدنی دارد که پیش‌تر زن‌ها می‌توانند نشانی از او در خود پیدا کنند: مزین.. دختری که در برابر خشونت پنهان در زندگی خانوادگی می‌ایستد، دختری که حس می‌کند بعد از تولد خواهرش وجودش در حال پاک شدن است... رمان کوپان با روایتی قوی خواننده را درگیر می‌کند و او را به سمت پایانی تکان‌دهنده می‌برد.

مژده الفت
قطره
9786001198984
۱۳۹۵
۱۵۰ صفحه
۱۵۸ مشاهده
۰ نقل قول
یکتا کوپان
صفحه نویسنده یکتا کوپان
۳ رمان Yekta Kopan (d. 1968, Ankara), Türk yazar, seslendirme sanatçısı ve televizyon sunucusudur.
Sesi Jim Carrey, Michael J. Fox, çizgi film karakteri Sylvester ve Buz Devri (film) animasyon karakteri Sid ile özdeşlemiş bir seslendirmecidir.
Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri adlı öykü kitabı 2002 Sait Faik Hikaye Armağanı'na, Bir de Baktım Yoksun adlı öykü kitabi ise 2010'da hem Haldun Taner Öykü Ödülü’ne, hem de Yunus Nadi Öykü Ödülü'ne değer görülmüş bir öykücüdür.
NTV televizyon kanalında her gün yayınlanan “Gece Gündüz” adlı kültür-sanat programının ...
دیگر رمان‌های یکتا کوپان
تفریحگاه خانوادگی
تفریحگاه خانوادگی تفریحگاه خانوادگی داستان مشکلات خانواده‌ای است که در جامعه‌ امروز ترکیه زندگی می‌کنند. راوی داستان، مزیّن، دختر بزرگ خانواده است؛ دختری غمگین و عصیانگر که از پدر هوسباز و خواهر کوچکش، چیدم، بیزار است. او پدرش را مایه‌ دردمندی مادر می‌داند و خواهرش را مسبب مرگ او. مزیّن با وجود نفرت از پدر و خواهرش سعی می‌کند آینده‌اش را به‌گونه‌ای ...
طرز تهیه تنهایی در آشپزخانه عشق
طرز تهیه تنهایی در آشپزخانه عشق یکتا کوپان، متولد 1968، نویسنده مشهور ترکیه‌ای است که تاکنون از او نزدیک به 20 کتاب به چاپ رسیده است. کوپان شهرت و محبوبیت فراوانی دارد و آثار او با استقبال خوب خوانندگان مواجه شده است. طرز تهیه تنهایی در آشپزخانه عشق اولین کتابی است که از این نویسنده به فارسی منتشر می‌شود. این کتاب در سال 2002 برنده جایزه ...
مشاهده تمام رمان های یکتا کوپان
مجموعه‌ها