رمان خارجی

مرغان شاخسار طرب

(The thorn birds)

سخن از پرنده‌ایست افسانه‌ای که در تمام زندگیش تنها یک بار می‌خواند. آوایی دلنشین و بی‌همتا. از آن لحظه که آشیانه را ترک می‌‌کند در جستجوی درختی است با شاخه‌های پر خار و تا یافتن از تلاش باز نمی‌ماند. آن‌‌گاه با آوایی جادویی از لا به لای شاخه‌های وحشی درخت پر می‌کشد، اوج می‌گیرد، و بر بلندترین و تیزترین خارتن به تصلیب می‌سپارد. در لحظه واپسین با آوایی دل‌انگیزتر از ترنم کاکلی و بلبل از احتضارش فراتر می‌رود... آوایی طرب‌انگیز که زندگی بهای آن است. چنین است که جهان از حرکت باز می‌ایستد تا گوش فرا دهد و خداوند نیز در آسمان مسرور است، چرا که خوب‌ترین همواره به بهای دردی جانکاه به دست می‌آید... یا لااقل افسانه چنین می‌گوید.

درسا
9789646104273
۱۳۸۷
۷۹۲ صفحه
۱۴۱۴ مشاهده
۱ نقل قول
نسخه‌های دیگر
کالین مکالو
صفحه نویسنده کالین مکالو
۴ رمان کالین مک کالو متولد 1937 استرالیا است. کتاب مرغان شاخسار رطب او بسیار معروف است . این رمان در سال ۱۹۸۳ برای سریال تلویزیونی کوتاهی با نام پرنده خارزار آماده شد .او شوهر و دو فرزند دارد .
دیگر رمان‌های کالین مکالو
بانوان عمارت میسالونگی
بانوان عمارت میسالونگی
پرنده خارزار
پرنده خارزار در افسانه‌ای آمده است که پرنده‌ای تنها 1 بار در عمر خود می‌خواند و چنان شیرین می‌خواند که هیچ آفریده‌ای بر زمین به او نمی‌رسد. از همان دم که از لانه خود بیرون می‌آید در پی آن می‌شود که شاخه‌های پرخاری بیابد و تا آن را نیابد آرام نمی‌گیرد. آن‌گاه هم‌چنان‌‌که در میان شاخه‌های وحشی آواز سر می‌دهد بر درازترین ...
پرندگان خارزار
پرندگان خارزار
مشاهده تمام رمان های کالین مکالو
مجموعه‌ها