رمان خارجی

فرانکنشتاین یا پرومته نوین

(Frankenstein)

حادثه‌ای که بر مبنای این داستان است غیر از قصه صرف اشباح و افسون و جادوست. بداعت و تازگی موقعیت‌هایی که در داستان وصف می‌شود دلیل و عذر آن است و با آن که خود حادثه به صورت واقعه‌ای طبیعی نامحتمل است، دیدگاهی تخیلی عرضه می‌کند که دریچه‌ای برای نمایش امیال و آرزوهای بشری است در سطحی جامع‌تر و کوبنده‌تر از آنچه مناسبات عادی رویدادهای موجود بتواند القا کند.

مرکز
9789642131037
۱۳۸۹
۲۶۶ صفحه
۱۰۸۵ مشاهده
۳ نقل قول
نسخه‌های دیگر
مری شلی ۳ رمان مری وول اِستوِنکِرافت گادوین شِلی یک نویسنده انگلیسی است. وی از پدری فیلسوف و مادری نویسنده در انگلستان زاده شد. در سال ۱۸۱۴ با پرسی بیش شلی شاعر عاشقانه‌های مشهور آشنا شد و با او ازدواج کرد و به ایتالیا رفت. پس از مرگ شوهرش به انگلستان بازگشت و در همان جا درگذشت. وی را امروزه فقط به واسطه معروف‌ترین اثرش، فرانکشتاین می‌شناسند. فرانکشتاین نخستین بار در سال ۱۸۱۸ منتشر شد. مری شلی پس از بازگشت به انگلستان چندین داستان دیگر ...
دیگر رمان‌های مری شلی
فرانکنشتاین
فرانکنشتاین مری شلی نویسنده صاحب نام سبک گوتیک است. فرانکنشتاین دانشمند جوان و جاه‌طلبی است که با استفاده از کنار هم قرار دادن تکه‌های بدن مردگان و اعمال نیروی الکتریکی جانوری زنده به شکل یک انسان و با ابعادی اندکی بزرگتر از یک انسان معمولی می‌سازد. از فرانکنشتاین تاکنون ده‌ها نسخه سینمایی ساخته شده است.
فرانکنشتاین
فرانکنشتاین ویکتور فرانکنشتاین، دانشمند بلند پرواز سوییسی، با استفاده از اندام‌هایی که در گورستان‌ها جمع کرده است موجودی هوشمند می‌سازد. اما وقتی این موجود نو ظهور بیدار می‌شود، فرانکنشتاین در می‌یابد که یک هیولا پدید آورده است،هیولایی وحشتناک که دشمن پدید آورنده‌اش می‌شود و همه از او می‌گریزند. اما او می‌خواهد با دیگران درآمیزد.
مشاهده تمام رمان های مری شلی
مجموعه‌ها