رمان خارجی

با آخرین نفس‌هایم

(Mon dernier soupir)

من در آستانه این قرن، که گاهی تنها لحمه‌ای گذرا به نظرم می‌رسد، پا به دنیا گذاشتم. هر چه جلوتر آمده‌ام سال‌ها سریع‌تر گذشته‌اند. وقتی از روزهای جوانی‌ام حرف می‌زنم، ناچارم مدام بگویم: این مال پنجاه یا شصت سال پیش بود؛ در حالی‌ که حس می‌کنم هنوز از آن دوران دور نشده‌ام. اما از طرف دیگر گاهی زندگی به نظرم خیلی طولانی می‌آید. انگار آن پسربچه یا جوانی که آن کارها را انجام داده اصلا من نبوده‌ام. اکنون که به پیری و تنهایی گرفتار شده‌ام، آینده را تنها در حالت فاجعه یا آشوب می‌بینم. به نظرم می‌رسد که قرن ما یکسره به انحراف افتاده و به سوی نکبت و بدبختی پیش رفته است. به گمانم در آن جنگ بزرگ و ازلی سرانجام شر بر خیر پیروز شده است. عوامل زوال و نابودی کاملا مسلط شده‌اند. روح بشر نه تنها به سوی کمال و روشنایی نرفته، بلکه حتی در تاریکی سیاه‌تری فرو غلطیده است. من به حیرتم که آن چشمه‌های نیکی و فرزانگی که قرار است روزی به نجات ما بیایند، از کجا خواهند جوشید؟

9789642953554
۱۳۹۶
۴۶۴ صفحه
۲۳۵ مشاهده
۱ نقل قول
لوئیس بونوئل
صفحه نویسنده لوئیس بونوئل
۲ رمان Surrealist film director. He was born in Calanda, in Aragón province. When 17, he moved to Madrid to study history at university. He entered the student's residency, where he later met Salvador Dalí and Federico Garcia Lorca. After finishing his studies, he moved to Paris, where he learned how to direct films from French silent cinema masters.

Influenced by Fritz Lang, he decided to direct his own films. By this time he was also influenced by Surrealism and ...
دیگر رمان‌های لوئیس بونوئل
بونوئلی‌ها (نوشته‌های سوررئالیستی لوئیس بونوئل)
بونوئلی‌ها (نوشته‌های سوررئالیستی لوئیس بونوئل) اگر بشود زندگی یک آدم را تنها با یک صفت تعریف کرد، لوئیس بونوئل یک سینماگر است: تمام‌ عیار، مولف، صاحب سبک... اما زندگی تنها یک صفت ندارد. بونوئل در دهه بیست عمرش بیشتر آدم واژه‌ها بوده تا آدم تصاویر، به گواهی همین کتاب حاضر. در سال‌های قبل، چندین فیلم‌نامه، و یک کتاب خاطرات از بونوئل به فارسی برگردانده شده ...
مشاهده تمام رمان های لوئیس بونوئل
مجموعه‌ها