رمان خارجی - بریتانیا

خالکوب آشویتس

(The tattooist of auschwitz)

این رمان بر اساس داستانی واقعی نوشته شده است. در زمان جنگ جهانی دوم، لالی سوکولوف، یکی از هزاران زندانی اردوگاه آشویتس است که وظیفه خالکوبی شماره بر ساعد تازه‌واردان به او سپرده می‌شود. گیتا یکی از صدها زندانی ایستاده در صف خالکوبی است. عشق در یک نگاه اتفاق می‌افتد و رنگی دیگر به این ماجرای هولناک می‌دهد. «لالی سعی می‌کند سرش را بلند نکند. دستش را دراز می‌کند تا تکه کاغذی را که به او داده می‌شود، بگیرد. باید آن پنج شماره را روی ساعد دخترکی که کاغذ را در دست دارد، خالکوبی کند. شماره دیگری هم آنجا هست، اما کم‌رنگ شده. سوزن را در ساعد چپ دخترک فرو می‌برد و یک 3 روی آن حک می‌کند و تلاش می‌کند این کار را با ملایمت انجام دهد. خون بیرون می‌زند، اما سوزن به قدر کافی بیرون نرفته و لالی مجبور است دوباره آن عدد را خالکوبی کند. دخترک از دردی که به او وارد می‌شود و لالی می‌داند چقدر شدید است، خم به ابرو نمی‌آورد. بهشون اخطار دادن - نه حرف بزنن نه حرکتی انجام بدن. لالی خون را پاک می‌کند و جوهر سبزرنگ را روی زخم می‌مالد.»

چترنگ
9786008066972
۲۸۰ صفحه
۱۳۸ مشاهده
۰ نقل قول
هدر موریس
صفحه نویسنده هدر موریس
۲ رمان I am a Native of New Zealand now resident in Australia, working in a large public hospital in Melbourne. For several years I studied and wrote screenplays, one of which was optioned by an academy award winning Screenwriter in the U.S. In 2003, I was introduced to an elderly gentleman "who might just have a story worth telling". The day I met Lale Sokolov changed my life, as our friendship grew and he embarked on a journey of self scrutiny, ...
دیگر رمان‌های هدر موریس
تتوکار آشویتس
تتوکار آشویتس «تتوکار آشویتس» داستان زیبا و روانِ امید و شجاعت است که بر اساس گفت‌وگوهای یکی از بازمانده­‌های هولوکاست و تتوکار اردوگاه آشویتس به نام لودویگ (لالی) سوکولوف با نویسنده این اثر نوشته شده است. «تتوکار آشویتس» داستان عشقی فراموش ناشدنی و به یادماندنی در بحبوحه­‌ی قساوت انسان است.
مشاهده تمام رمان های هدر موریس
مجموعه‌ها