نامه به کودکی که هرگز زاده نشد
رمان خارجی

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد

( Lettera a un bambino mai nato )

هیچ وقت نفهمیدم چه طور این‌جوری می‌خنده ولی فکر می‌‌کنم دلیلش گریه کردنای زیادشه! فقط کسایی که زیاد گریه می‌کنن می‌تونن قدر قشنگیای زندگی رو بدونن خوب بخندن! گریه کردن آسونه و خندیدن سخت!

نگاه
۹۷۸۹۶۴۳۵۱۶۳۱۴
۱۳۸۹
۱۵۲ صفحه
۲۰۲۹ مشاهده
۳۰ نقل قول
رمان های مشابه

زندگی به راستی بسیار عجیب است. زخم‌ها با سرعت جنون‌آسایی التیام می‌یابند و اگر جای زخم‌ها باقی نماند، متوجه نمی‌شویم که از محل آن‌ها روزی خون جاری شده است.


مشکل در زاییدن هرچه بیشتر افراد نیست، بلکه در این است که برای آن‌ها که اکنون زاده شده‌اند، زندگی حتی الامکان بهتری فراهم کنیم.


این وظیفه ما نیست که از قبل تشخیص دهیم که کودک ناقص خواهد بود یا نه. هومر کور بود و لئوپاردی، گوژبشت. اگر اسپارتی‌ها آن‌ها را از فرار صخره به زیر می‌افکندند، اگر مادرانشان از نگهداری آن‌ها خسته می‌شدند، انسانیت امروز بسیار فقیر می‌بود. من قبول ندارم که یک قهرمان المپیک پرارزش‌تر از یک شاعر عاجز است.


ﻓﻘﻂ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺯﯾﺎﺩ ﮔﺮﯾﻪ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺍﺭﺯﺵ ﺯﯾﺒﺎﯾﯽ ﻫﺎﯼ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺭﺍ ﺩﺭﮎ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺍﺯ ﺗﻪ ﺩﻝ ﺑﺨﻨﺪﻧﺪ. ﮔﺮﯾﻪ ﮐﺮﺩﻥ ﺁﺳﺎﻥ ﺍﺳﺖ ،ﺍﻣﺎ ﺧﻨﺪﯾﺪﻥ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺳﺨﺖ. ﺍﯾﻦ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺭﺍ ﺧﯿﻠﯽ ﺯﻭﺩ ﻣﯽ ﻓﻬﻤﯽ!


ﻣﻦ ﺍﺯ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﻧﻤﯽ ﺗﺮﺳﻢ. ﺑﺎ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﮐﺎﺭﯼ ﻧﺪﺍﺭﻡ.
ﺍﺯ ﺧﺪﺍ ﻫﻢ ﻧﻤﯽ ﺗﺮﺳﻢ. ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺣﺮﻓﻬﺎ ﺍﻋﺘﻘﺎﺩﯼ ﻧﺪﺍﺭﻡ.
ﺍﺯ ﺩﺭﺩ ﻫﻢ ﻧﻤﯽ ﺗﺮﺳﻢ. ﺗﺮﺱ ﻣﻦ ﺍﺯ ﺗﻮﺳﺖ.
ﺍﺯ ﺗﻮ ﮐﻪ ﺳﺮﻧﻮﺷﺖ، ﻭﺟﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻫﯿﭻ ﺭﺑﻮﺩ ﻭ ﺑﻪ ﺟﺪﺍﺭ ﺑﻄﻦ ﻣﻦ ﭼﺴﺒﺎﻧﺪ. ﻫﺮ ﭼﻨﺪ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭﺕ ﺭﺍ ﮐﺸﯿﺪﻩ ﺍﻡ، ﻫﯿﭽﮕﺎﻩ ﺁﻣﺎﺩﮔﯽ ﭘﺬﯾﺮﺍﯾﯽ ﺍﺯ ﺗﻮ ﺭﺍ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﺍﻡ
ﻭ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺍﯾﻦ ﺳﻮﺍﻝ ﻭﺣﺸﺘﻨﺎﮎ ﺑﺮﺍﯾﻢ ﻣﻄﺮﺡ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ:
ﻧﮑﻨﺪ ﺩﻭﺳﺖ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯽ ﺑﻪ ﺩﻧﯿﺎ ﺑﯿﺎﯾﯽ؟ نکند ﻧﺨﻮﺍﻫﯽ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﯼ؟
ﻧﮑﻨﺪ ﺭﻭﺯﯼ ﺑﻪ ﺳﺮﻡ ﻓﺮﯾﺎﺩ ﺑﮑﺸﯽ ﮐﻪ:
ﭼﻪ ﮐﺴﯽ ﺍﺯ ﺗﻮ ﺧﻮﺍﺳﺘﻪ ﺑﻮﺩ ﻣﺮﺍ ﺑﻪ ﺩﻧﯿﺎ ﺑﯿﺎﻭﺭﯼ؟ ﭼﺮا ﻣﺮﺍ ﺩﺭﺳﺖ ﮐﺮﺩﯼ؟ ﭼﺮﺍ؟


من این کتاب را از دوستانم به امانت گرفتم وقتی آن را خواندم از امانت گرفتنش خوشحال شدم. این کتاب واقعا زیبا نوشته شده بود و روح زنانگی در سراسر آن به چشم می‌خورد من از خواندن آن لذت بردم این کتاب را تقریبا شاید دو سال پیش خوانده ام برای همین بیشتر از این نمی‌توانم درباره اش بنویسم.


زندگی نه به تو احتیاج داره، نه به من! تو مُردی! منم شاید بمیرم! ولی مهم نیست، چون زندگی نمی‌میره!


خوش بحالِ کسایی که به خودشون میگن: دلم میخواد راه برم نمیخوام به جایی برسم!


اعتقاد داشتن آدم به خودش باعث میشه دیگرونم به اون معتقد بشن!


بازم نشون بده
امتیاز کاربران مشاهده همه
shamloom
shamloom
Soraya
Soraya
Forte
Forte
amin1978
amin1978
Arathorn
Arathorn
NARGESGOL
NARGESGOL
جنس ضعیف (گزارشی از وضعیت زنان جهان)
جنس ضعیف (گزارشی از وضعیت زنان جهان) بعد چرخیدن دور دنیا باز به همون جای اول برگشته بودم. تو این مسافرت جز چرخیدن یه نواخت تمام زنا دور یه محور بدبختی احمقانه چیزی به چشمم نخورده بود و به این نتیجه تلخ رسیده بودم که هیچ کدوم از زنا نتونسته بودن اون جوری که باید راه خوشبختی واقعی رو از بی‌راهه‌ها تشخیص بدن.
گفتگوهای اوریانا فالاچی
گفتگوهای اوریانا فالاچی اوریانا فالاچی، روزنامه‌نگار ایتالیایی، به لحاظ گفت و گوهای تاریخی‌اش با شخصیت‌های تاریخی، شهرتی جهانی دارد. مجموعه‌ی حاضر، شامل گفت و گوهای فالاچی با هفت چهره‌ی سیاسی معاصر، امام خمینی، مهندس بازرگان، سرهنگ قذافی، شارون، لخ والسا، راکووسکی و محمدرضا پهلوی است. مصاحبه‌ها را غلامرضا امامی از منابع گوناگون دستچین و ترجمه کرده است. امامی مقیم ایتالیاست و سال‌هاست که ...
زندگی جنگ و دیگر هیچ
زندگی جنگ و دیگر هیچ زندگی، جنگ و دیگر هیچ نمایش‌گر یک سال از زندگی فالاچی می‌باشد. او این کتاب را در پاسخ خواهر کوچکش که پرسیده بود: ((زندگی یعنی چه؟)) نوشته است. پاسخ این سوال را در نبردها، زد و خوردها، وحشیگری‌ها،‌ و مرگ در ویتنام جستجو کرده است.
1 مرد
1 مرد
مشاهده تمام رمان های اوریانا فالاچی