رمان خارجی - فرانسه

مغازه خودکشی

(Le magasin des suicides)

مغازه خودکشی یک فانتزی سیاه تکان دهنده است که بعد از چاپ شدن در سال 2007، توجه فراوانی برانگیخت. رمان عجیب ژان تولی (1953)، نویسنده و فیلم‌نامه نویس فرانسوی، هجوی است تمام عیار درباره مرگ و امید. رمان درباره یک دکان فروش ابزار و ادوات خودکشی است. همه‌جور خنزر پنزری در آن یافت می‌شود. از انواع سم تا طناب‌های دار، از انواع سلاح‌های کمری مناسب برای انتحار تا ویروس‌های کشنده. یک فروشگاه منحصر به فرد در زمان نامعلوم. رمان گره خورده است به نام برخی از مهم‌ترین چهره‌های ادبی و هنری که خود را کشته‌اند؛ میشیما، مرلین مونرو، ونسان ونگوگ و... تقاضا بسیار زیادی است، تا این که روزی پسری وارد این مغازه می‌شود و با خودش تحولی به همراه می‌آورد. این روند پیش می‌رود تا سطرهای پایانی کتاب که ناگهان ضربه‌ای خردکننده به مخاطب وارد می‌شود، ضربه‌ای که غیر قابل پیش‌بینی است... رمان مغازه خودکشی از درخشان‌ترین آثار فانتزی سیاهی است که در دو دهه گذشته در جهان نوشته شده است. حضور متراکم مرگ، تلاشی برای ساختن امید به زندگی، نبردی نمادین و مملو از شوخی‌های ظریف که در نهایت قرار است خواننده را میخ‌کوب کند.

چشمه
9786002298812
۱۳۹۶
۱۱۴ صفحه
۲۷۴۶ مشاهده
۱۱ نقل قول
ژان تولی ۲ رمان Jean Teulé est un romancier français, qui a également pratiqué la bande dessinée, le cinéma et la télévision.

Auteur de bande dessinée dans un premier temps, il a débuté à la télévision dans L'assiette anglaise de Bernard Rapp ou Nulle part ailleurs sur Canal+.

Homme de télévision, scénariste, comédien, cinéaste, il est avant tout écrivain. Ayant abandonné toute autre activité, il se consacre désormais à l’écriture. Il a publié, aux Éditions Julliard, Rainbow pour Rimbaud (1991), L'Œil de ...
دیگر رمان‌های ژان تولی
آدم‌خواران
آدم‌خواران ژان تولی (1953) از نویسندگان پرکار و چندساحتی ادبیات فرانسه است. او هم رمان می‌نویسد، هم فیلم‌نامه، هم شعر و گاهی نیز کار کارتون و سینما می‌کند. نخستین کتابی که از او به فارسی درآمد، مغازه خودکشی، اقبال شگفت‌انگیزی داشت. آدم‌خواران (2009) نیز یکی از تکان‌دهنده‌ترین آثار این نویسنده است. داستانی بلند که بر اساس یک اتفاق واقعی نوشته شده. ...
مشاهده تمام رمان های ژان تولی
مجموعه‌ها