رمان ایرانی

سفر عشق به سلطان ساوالان

چه کسی پای در راه هفت شهر عشق می‌گذارد و چه کسی هنوز اندرخم آن کوچه مانده؟ عبور از مراحل زندگی برای اهل دل حکایتی است شنیدنی؛ به ویژه که سیاق آن مبتنی بر عرفان ایرانی باشد و در قالب قصه‌ای دلنشین و عاشقانه بیان شود. داستان هفت شهر عشق و قصه سیمرغ را بسیاری شنیده‌اند: قصه‌ای که تمثیل زندگی‌ست و بیانگر این‌که دنیا، نشانه‌ای از تنوع و گوناگونی است و در مسیر زندگی، ما مردمان از این تنوع و هزارگونه‌گی آغاز می‌کنیم و می‌خواهیم به وحدت و یگانگی برسیم. عطار بزرگ نیز همین را می‌گوید: در یکی از برجسته‌ترین آثار عرفانی در ادبیات ایران و جهان که توصیفی است از آغاز سفر با «تن‌ها» و رفتن به سوی یکی شدن و رسیدن به یک «تنها»! امروز اما روایتی دیگر و امروزی از این شاهکار قدیم و ادبی را با قلم نویسنده سه نسل و معاصر می‌خوانیم که بسیاری در چند دهه با سیاق او آشنا هستند: نویسنده‌ای که شهره است به توصیف عواطف انسانی با لطیف‌ترین بیان ممکن تا جایی که قصه، خواننده را لحظه‌ای رها نمی‌کند. پس همراه شویم در بیان به روز شده از ماجراها و اتفاقاتی که در این قصه بر قهرمان امروزی او گذشته تا سرانجام کار و رسیدن «سی‌مرغ» به «سیمرغ».

شادان
9786007368558
۱۳۹۷
۳۱۰ صفحه
۲۵۵ مشاهده
۰ نقل قول
اعتمادی ۱۳ رمان Awarded the Nobel Prize in Literature in 1915 "as a tribute to the lofty idealism of his literary production and to the sympathy and love of truth with which he has described different types of human beings."
دیگر رمان‌های اعتمادی
دختری از جنس طلا
دختری از جنس طلا طلا دختری است به راستی ار جنس طلا. او زندگی را می‌شناسد، به صداقت زندگی باور دارد، اما سرنوشت که سراسر حادثه و اتفاق است، با او چه‌ها نمی‌کند. دل نازک او، در ره‌گذر توفان‌های سرنوشت، بارها می‌شکند و فرو می‌‌ریزد، ولی او برده و اسیر سرنوشت است و از کوله بار زندگی، تنها همین گوهر یک‌دانه را برداشته و ...
کفش‌های غمگین عشق
کفش‌های غمگین عشق لحظه‌ای گوش فرا دهیم... لحظه‌ای گوش جان سپاریم به زیباترین ترنم زندگی. آن هنگام که قدم‌ها، صدای عشق می‌دهند و هر گام، نسیم دلدادگی با خود دارد. تردید نکنید... این صدای پای یک عاشق است ...
7 آسمان عشق
7 آسمان عشق این کتاب یک رمان و داستان عشقی پاک و بی‌آلایش است که از ایل سرشناس بختیاری شروع و تا شهرهای بزرگ ایران و امریکا ادامه پیدا می‌کند و مانند همة عشق‌های حقیقی مردم سرزمین ما، داستان جنگ خوبی و بدی و داستان نبرد فضیلت انسانی در برابر بدطینتی‌های آدمی است.
بازی عشق
بازی عشق تصور می‌کنم هنوز تجربه‌ای از دلتنگی نداری تا ببینی که زیباترین خاطره‌ها وقتی که حضور نداری و دلت اینجا نیست بی‌رحم‌ترین ‌شان می‌شود و بر جسم و جان تازیانه می‌زند. من دلتنگم اگرچه می‌دانم تو نیستی من تو را طلب نمی‌کنم و تو مرا البته چون صبوری پیشه کرده‌ام و تو از سر بی‌نیازی.
آخرین ایستگاه شب
آخرین ایستگاه شب
مشاهده تمام رمان های اعتمادی
مجموعه‌ها