تقویم مطالعه ۱۳۹۷ X
اردیبهشت
خرداد
تیر

آخرین فعالیت‌ها


 • شطرنج با ماشین قیامت
  از شطرنج با ماشین قیامت :

  خب، با این تفاصیل که گفتم، شما، چرا باید در این نبرد نابرابر، که مرگ درش حتمیه، شرکت کنید؟ حتی بنده، با کمترین اطلاعات نظامی، می‌تونم ادعا کنم که شما شکست خورده اید، از پیش شکست خورده. درست مثل حضرت آدم و همه آدمهای قبل و بعد از ما! و چرا من هم باید در این نبرد احمقانه شرکت کنم؟ اون هم وقتی که هیچ اعتقادی بهش ندارم؟ (...)

 • شطرنج با ماشین قیامت
  از شطرنج با ماشین قیامت :

  دنیا تا ابد بر همین منوال می‌چرخه. ما ساختیم اون‌ها نابود کردن. اون‌ها توپ می‌آرن حضرت عالی نابودش میکنی. رها کن آقا این مسخره بازی را! (...)

 • آتش بدون دود (3 جلدی)
  از آتش بدون دود (3 جلدی) :

  بزدل، هرگز متهم نخواهد شد که در معرکه ای شجاعت بروز نداده است؛ زیرا در معرکه ای نبوده تا شجاعتی نشان داده باشد. درد نرسیدن به قلّه از آن کسانی است که اهل صعودند. رنج غرق شدن از آن کسی است که دل به دریا سپرده است. (...)

 • آپارتمان روباز
  از آپارتمان روباز :

  روی یک دیوار نوشته بودند لعنت بر پدر و مادر کسی که اینجا آشغال بریزد. پای آن دیوار همیشه آشغال بود. اما پای یک دیوار دیگر نوشته بودند رحمت به روح پدر و مادر کسی که اینجا آشغال نریزد. هیچ وقت ندیدم آنجا آشغال بریزند. فرق بین لعنت و رحمت است. ما برای او لعنتیم و تو برای او رحمت. (...)

 • کلیدر 5 و 6 (5 جلدی)
  از کلیدر 5 و 6 (5 جلدی) :

  برای اینکه یک مردمی را به زانو در بیاورند، اول استقلالش را می‌دزدند؛ و برای اینکه استقلال یک مردمی را بتوانند بدزدند، آن مردم را به خود محتاج می‌کنند. با این احتیاج وامانده است که آدم خودش را از دست می‌دهد، خوار و زبون می‌شود و به غیر خودی وابسته می‌شود؛ و نوکر می‌شود، و می‌شود مثل کفش پای آنها، مثل نی سیگار آنها، و حتی مثل تیغه شمشیر آنها ... (...)

 • آپارتمان روباز
  از آپارتمان روباز :

  آدم‌ها مطابق با میزان تخیل‌شان است که عاشق می‌شوند. (...)

 • آپارتمان روباز
  از آپارتمان روباز :

  عشق ودیعه‌ای است برای نرم‌کردن سختی وجود آدم، از درون و از بیرون. (...)

 • آپارتمان روباز
  از آپارتمان روباز :

  وقتی در نوشتن حرفه‌ای می‌شوی، نمی‌توانی خواست مخاطب را در نظر نگیری. مخاطب رکن مهم داستان است. اوست که به من پاسخ می‌دهد موفق بوده‌ام یا نه؟ (...)